Неділя, 30 січня 2021, 05:05

Іван Вакарчук

Міністр освіти і науки України
Після перевірки модератором Ваше питання буде опубліковане і за нього зможуть поголосувати читачі "Української правди". На найпопулярніші і найцікавіші запитання будуть надаватися відповіді допоки триває конференція.
Тарас Бай Дужий _ 23.01.2010, 17:36  Лінк
Пане міністре, через скільки років, на Вашу думку, зміниться рівень оплати праці в працівників освіти, адже при 1400 грн. на руки (на посаді асистента в НЛТУ України) прогодувати сім’ю не можливо. Дякую за відповідь.
Dr. Wince _ 13.01.2010, 01:04  Лінк
Пане міністре,

коли у нас закордонні дипломи Ph.D. будуть автоматично прирівнюватися до наших "Кандидата наук", без необхідності перезахисту.

Дякую за відповідь.
VLDidenko _ 13.12.2009, 11:58  Лінк
Відповідно до яких норм законодавства директором української гімназії №5 м. Севастополя щомісяця здійснюється збір коштівз кожного із батьків учнів на такі цілі: 20 грн. на методичну літературу, 30 грн. в фонд гімназії, 10 грн. на покупку кондиціонера у актовій зал? Директор гімназії на батьківських зборах запропонував незадоволеним батькам направити дітей у іншу школу. Подобається Вам така відповідь?
Ariel _ 20.10.2009, 00:59  Лінк
Система независимого тестирования Вакарчука и Визирь Луценка, на мой взгляд, одни из немногочисленных полезных деяний правительства, поэтому хотелось бы узнать не планирует ли правительство распространить независимое тестирование на высшую школу, для того чтобы отделить процесс получения знаний (в уч. заведениях) и процесс определения профессионально-образовательного уровня (в независимых центрах тестирования)?
Потєхін _ 23.09.2009, 19:44  Лінк
Вельмишановний, Іван Олександрович!
8 грудня 2008 року я послав вам поштою листа та на другий день, тобто 9 грудня, по факсу щодо помилкової класифікації систем відліку в фізиці.
Будь ласка, дайте відповідь на мого листа.
В квітні 2009 року мною зроблена ще одна пленарна доповідь з цих питань на міжнародної конференції.
http://potjekhin.narod.ru/pdf_rus/2009_1a.pdfв
http://potjekhin.narod.ru/pdf_rus/2009_2a.pdf
З повагою, професор
Одеського Національного морського університету
Потєхін А. Ф.
горвас _ 13.09.2009, 21:10  Лінк
Пане Міністре!
Чи не вважаєте Ви за доцільне скасувати можливість абітурієнтам подавати документи одночасно у необмежену кількість ВНЗ?
Існуючий порядок породжує корупцію, хаос, не сприяє профорієнтації ще в школі, знижує загальний рівень спеціалістів, які обрали випадковий фах.

Василь
First_integral _ 11.09.2009, 18:33  Лінк
Прокомментируйте ситуацию: в Дарницком районе есть всего один детский садик для детей с нарушениями речи №250. Там работают только 12 групп из 14, а две из них занимает "Самба" детская студия. Этого садика и так на район не хватает, люди месяцами - годами ждут своей очереди, но зато "Симба" зарабатывает деньги и занимает площадь!
а) Почему бы не открыть в районе ещё садик для детей с тяжёлыми нарушениями речи?
б) Не освободить те две группы под логопедические которые примут ещё 20 детей?
Lijaorama _ 27.08.2009, 13:24  Лінк
Іване Олександровичу, хочу попросити у Вас підтримки у справі мовного питання театрознавчої конф. у Києві в рамках Гоголь-фест. Мене звати Надія, і я є студенткою 5 курсу ЛНУ ім. І. Ф. Ми з групою зголосилися взяти участь у конф.,але невдовзі організатори з Києва нам повідомили, що доповіді укр.мовою НЕ приймаються! Оскільки це ініціатива рос. студентів, які прибудуть, а не їхня і т.д. Але ж конф. у КИЄВІ в Україні!Як бути?Хочу взяти участь і не хочу чит. доповідь рос.!Як вирішити це питанння?
Шкільний_психолог _ 26.08.2009, 21:34  Лінк
Шановний Іване Олександровичу!
Згідно нового "Положення про психологічну службу" №616 від 2.07.09, школі, де кількість учнів 700 осіб, надається по 1 ставці психолога та соціального педагога.
У нас більше ніж 1150 учнів.
З 1 вересня (без попередження) зменшили ставки від 1,5 (згідно попередніх нормативів чисельності...№1/9-479 від 15.08.07) до 1. Постраждали великі школи зі сталою системою роботи.
Невже це і є "приведення кількості спеціалістів служби у відповідність до потреб системи освіти"?
arat _ 13.08.2009, 18:22  Лінк
Шановний Іване Олександровичу!
Як плануеться вдосконалити зарахування в ВУЗ, я чув від багатьох знайомих, що в останні день абітуріенти незнають куди подавати орігінали документів, оськілкі з кожною годиною вони можуть підніматися в списку. У мене винакла ідея, щоб при вступі в ВУЗ абітуріент заповнював анкету пріорітетності по спеціальностях(факультетах),хоча б в межах одного ВУЗа, а не подавав безліч копій, і відповідно мав більшу імовірність попасти на улюблену спеціальність.З повагою arat.
mmuk _ 02.08.2009, 16:08  Лінк
Шановний пане міністр.
В мене до Вас пропозиція, зробити квоту для пільговиків в межах 10-50 % при в ступі у будь-який Вуз.
Команданте _ 25.07.2009, 03:38  Лінк
Пане міністр. Коли ви ще були ректором у Львові і ваш син робив новий музичний кліп, викладачам університету затримували зарплату на два місяці... А коли ви стали міністром, грошей на кліпи вже вистачає? Чи знову комусь з/п затримують?

З повагою. Проректор
old_Docent _ 09.07.2009, 16:09  Лінк
Шановний Іване Олександровичу!
Чи можливо змінити систему навчання студентів на контрактній основі та на бюджетній.Зараз якщо студент зарахований на бюджет, то перевести його на контракт можливо тільки після закінчення бакалаврату. Не є секретом, що багато "бюджетників" переповзають з курса на курс маючи хвости та трійки в заліковках. Чи можливо зробити, щоб за ранжуванням студентів за успішністю вирішувався "контракт" чи "бюджет" після закінчення кожного курсу. Якість навчання покращиться.
Dinozavr _ 09.07.2009, 12:33  Лінк
Добридень!Мене цікавить наступне:скільки ще часу рядовому вчителю звичайної школи доведеться виступати в ролі прохача щодо фінансування освітнього процесу?Чому не узаконити батьківське "спонсорство" і не встановити розмір?Чому замість того, щоб вчити дітей, ми повинні шукати, хто і за які кошти перекриє нам дах школи, замінить рами вікон, парти чи стільці?Чому свою зарплатню ми повинні витрачати на купівлю офісної оргтехніки, папок, файлів, паперу, бо так вимагають "вгорі"?Може досить знущатися?
Mike_Kharkov _ 06.07.2009, 15:04  Лінк
Кажучи "національна освіта" чи включаєте Ви у націю неукраїномовне населення? Тобто, з точки зору міністра освіти, нація це весь народ України чи тільки його частина за мовною ознакою?
Бо в мене дуже велике побоювання, що "національна освіта" в нас нехтує освітою заради "національної", інакше б національна освіта була багатомовною.
Батько_Махно _ 28.06.2009, 16:34  Лінк
Шановний пане Міністре, запровадження зовнішнього тестування поклало край багатьом амбітним проектам зростання рівня власного життя різного роду і рангу хабарників (знаю це з перших рук, бо є працівником приймальної комісії).
Як Вам вдається витримувати шалений тиск всіх тих, хто залишились без копійки хабарів?
Чи немє у Вас відчуття "і один в полі воїн"? І чи надовго Вас вистачить? Бо буде страшенно жаль, коли нову систему вступу до ВНЗ (справедливу по своїй суті) торпедують, або спотворять!
Step11 _ 28.06.2009, 11:55  Лінк
Аж не віриться, що Ви змогли похитнути ту брудну, прогнилу корумповану систему вступу. Побільше б таких людей в державі.
Я вже понад тридцять років в освіті. Процес був простим: анальфабет поступав у вуз, анальфабетом закінував з червоним дипломом і анальфабетом ставав викладачем та відтворював собі подібних анальфабетів!!! Зрозуміло, що цю систему не так просто викорінити. Я впевнений, що всі чесні люди Вас підтримують!!! Тримайтесь і Ви! Правда мусить перемогти!
petrovich_2576 _ 24.06.2009, 12:58  Лінк
Дякую Вам пане Міністре за реформи. Нарешті люди поступають до вузів за знаннями. І не біда що окреме "бидло" ставить питання про Вашу відставку.... Ви назавжди залишетесь одним з найкращих Міністрів з теперішнього і минулих урядів!!!!
Dekan2009 _ 22.06.2009, 20:59  Лінк
Ваші ініціативи щодо "вільної траєкторії студента" (можливість обирати деякі дисципліни та послідовність їх вивчення) неможливо реалізувати без кардинальних змін системи організації навчального процесу. Вона у нас стара - радянського зразка, з тотальним плануванням всього і вся (навч.плани, плани педнавантаження і т.п.) і, зрозуміло, не передбачає такі свободи для студентів. Чи збираєтесь Ви робити справді реальні зміни існуючої системи за зразком європейських держав?

Декан природничого ф-ту
ffsb _ 15.06.2009, 20:28  Лінк
Пане міністре, чи Ви знаєте, що зараз в універсітетах студенти не вчаться, а платять за здані заліки, екзамени.Спілкуючись зі студентами Житомирського технологічного університету (що стаціонар, що заочники), я зробив висновок, що що абсолютна більшість викладачів бере плату за успішно здану дисціпліну. Що ж буде далі, коли ці неуки стануть головними інженерами, міністрами, президентами, депутатами, а це вже років через 10? Коли зникнуть Маупи, Європейські та інші псевдоуніверситети?
Сторінки:      Попередня      Наступна 
Іван Вакарчук
24
195
303