Понедельник, 31 января 2021, 03:52

Юрій Павленко

Міністр у справах сім'ї, молоді та спорту
Вопрос и ответ
ohab _ 18.11.2009, 17:34
Нещодавно був прийнятий новий Закон про фізкультуру і спорт. Яке новаторство пропонує закон, і зокрема, чи є прописані в ньому система соціального захисту для спортсменів, тренерів?
Юрій Павленко _ 02.12.2009, 18:13
Ухвалення нової редакції основного Закону сфери фізичної культури і спорту, над розробкою якого не один рік працювало багато фахівців від спорту, - визначна подія для розвитку спортивної галузі.
Попередня редакція «Закону України про фізичну культуру і спорт», яка була ухвалена 16 років тому – давно застаріла і не відповідала сучасним соціально-економічним основам діяльності сфери фізичної культури і спорту.
Нова редакція Закону відкриває нові можливості для роботи в напрямку збереження здоров'я нації через заняття спортом та фізичною культурою, для розвитку спорту вищих досягнень, масового спорту та підвищення авторитету України як спортивної держави. І що не менш важливо - дозволяє адаптувати нормативно-правові акти сфери фізичної культури і спорту до європейського законодавства.
По-перше, оновлений закон сприятиме розвитку матеріально-технічної бази спортивної сфери, удосконаленню системи підготовки спортсменів для того, щоб гідно представляти Україну на міжнародних змаганнях та посилювати конкурентоспроможність українського спорту.
По-друге, тепер Закон посилює соціальний захист і суб’єктів, і об’єктів сфери фізичної культури і спорту. Зокрема, документ не допускає закриття та перепрофілювання закладів фізичної культури і спорту, баз олімпійської та паралімпійської підготовки, фізкультурно-оздоровчих і спортивних споруд, лікувально-фізкультурних закладів.
Третє. Законом урегульовано питання формування Національної збірної команди, професійного спорту, організаційного забезпечення фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів та гарантії підвищення спортивної майстерності.
Ми отримали більш деталізовані питання щодо трудових відносин у спортивній сфері. Вперше на рівні з олімпійським спортом та спортом інвалідів приділена значна увага неолімпійським видам спорту та спорту ветеранів, визначені поняття спорту вищих досягнень. Детальніше прописані питання науково-медичного забезпечення збірних команд України, антидопінгової діяльності. Деталізована єдина спортивна класифікація, якою передбачено присвоєння спортивних звань, спортивних розрядів та суддівських категорій. Важливо, що в законі з’явився окремий розділ, присвячений питанням розвитку дитячо-юнацького, резервного спорту та спорту вищих досягнень.
Порівняно із пепередньою редакцією, у нинішній чимало інновацій.
Зокрема, вперше введено поняття визнання видів спорту. Вперше прописано тлумачення спортивних термінів, визначені засади державної політики у сфері фізичної культури та спорту, а також прописано роль і повноваження органів державного управління та місцевого самоврядування.
Вперше на законодавчому рівні прописані питання ліцензування фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності. У Законі значної уваги приділено фізичній культурі у сфері освіти, фізкультурно-оздоровчій діяльності за місцем проживання, відпочинку та роботи громадян, серед сільського населення, фізичній підготовці у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, у правоохоронних органах, рятувальних та інших спеціальних службах, а також фізкультурно-спортивній і фізичній реабілітація інвалідів.
Закон набирає чинності з 1 січня 2011 року. Його реалізація спрямована на формування національної моделі розвитку сфери фізичної культури і спорту шляхом об'єднання зусиль зацікавлених державних, громадських організацій та широких верств населення, запровадження доступних, якісних і різноманітних форм оздоровчих, реабілітаційних і спортивних послуг для різних груп населення.
Після підписання Закону Президентом України Міністерством будуть опрацьовані нормативно-правові акти на виконання його певних статей.
ГОЛОСОВАНИЕ ЗАВЕРШЕНО
Юрій Павленко
102
149
336