Середа, 26 січня 2021, 02:10

Юрій Павленко

Міністр у справах сім'ї, молоді та спорту
Після перевірки модератором Ваше питання буде опубліковане і за нього зможуть поголосувати читачі "Української правди". На найпопулярніші і найцікавіші запитання будуть надаватися відповіді допоки триває конференція.
Frunzik _ 09.04.2009, 07:02  Лінк
1)Як Ви вважаєте, чи можна реконструювати усі шкільні спортивні майданчики з встановленням штучного газону на полі і нормальних бігових доріжок,можливо разом з Міністерством освіти, ФФУ, місцевою владою, чи це бюджет ніколи не потягне? Чи зробити це хоч у районних центрах і селах де взагалі нічим займатися. Скільки приблизно це буде коштувати?
2)Чи будуються в цьому році хокейні площадки по програмі "Хокей України", чи ця програма тимчасово призупинена?
Дякую за відповіді.
Юрій Павленко _ 17.04.2009, 12:23
В своїх ініціативах щодо реформування уроку фізкультури Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту ставить питання оновлення спортивної бази шкіл. Проте за шкільні майданчики повністю відповідає Міністерство освіти.
Наша сфера діяльності – майданчики в дворах і місцях відпочинку. Програми будівництва та реконструкції спортивної інфраструктури, якою опікується Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту, реалізується за державні кошти і за кошти місцевих бюджетів.
За останні роки в Україні активно будувались вуличні спортивні майданчики. У 2005 році була започаткована програма, яку підтримали органи місцевої влади і приватного бізнесу.
У 2008 році, скажімо, на кожен збудований державою спортивний майданчик будувалося ще два за кошти або місцевого бюджету або приватного бізнесу. Загалом було збудовано 130 майданчиків для загальної фізичної підготовки та 84 майданчики для ігрових видів спорту. За всі роки реалізації програми збудовано близько тисячі спортмайданчиків.
А головне - усі місцеві бюджети минулого року передбачили у своїх видатках кошти на фізичну культури і спорт. Це дуже важливо: адже до 2005 року видатків на будівництво спортивних об’єктів не було навіть у центральному бюджеті. У порівнянні з 2006 р., обсяг фінансування зріс з 0 грн. до 200 млн.грн. у 2008 році.
Окрім того, вже шостий рік з 1 по 30 квітня по всій території України проходять заходи, під час яких оновлюються, ремонтуються та готуються до весняно-літнього сезону майданчики та інші споруди спортивного призначення. Крім того, споруджуються й нові майданчики для занять спортом для різних вікових груп населення.
1 квітня 2009 року розпочався місячник "Спорт для всіх – спільна турбота". За підсумками місячника "Спорт для всіх", який було проведено у 2008 році, відремонтовано 24 тисячі майданчиків, залучено до роботи 2,5 млн. осіб, у проведенні фізкультурно-оздоровчої роботи взяли участь 36 163 тренерів, інструкторів, педагогів-організаторів.
Минулого року ми перейшли від будівництва просто вуличних майданчиків до капітальних споруд – льодових палаців, тенісних кортів, басейнів.
Проте програми будівництва футбольних та спортивних майданчиків цього року тимчасово призупинені через відсутність фінансування.
Це одне з найвразливіших бюджетних рішень щодо нашого Міністерства. Я вважаю: щоб діти масово займалися спортом, їм необхідно для цього створити всі необхідні умови.

Що стосується реалізації державної цільової соціальної програми "Хокей України", за останній рік здані 4 льодові арени зі штучним льодом у Донецьку, Херсоні, Калуші (івано-Франківської області) та Харкові.
Державна цільова соціальна програма "Хокей України", розроблена фахівцями нашого Міністерства, має на меті створення протягом 2008-2012 років належних умов для розвитку в Україні хокею, відбору та підготовки обдарованих осіб для спорту вищих досягнень, формування у населення потреби у здоровому способі життя.
Протягом 2009 року заплановано будівництво льодових Палаців спорту у Сумах, Борисполі, Києві, Дніпродзержинську, Черкасах, Одесі, Львові, Горлівці, Маріуполі, Мукачевому та Алчевську. Це поки початкова стадія роботи – виділені земельні ділянки, підготовлена документація. На будівництво спортивних споруд зі штучним льодом відповідно до державної цільової соціальної програми "Хокей України" зі стабілізаційного фонду у 2009 році планується виділити 150 млн грн.
Розуміючи, що криза закінчиться, і требу бути готовими до продовження будівництва, ми розробляємо цілісну політику відродження спортивної інфраструктури – починаючи від дитсадка, середньої школи, закінчуючи школою олімпійської підготовки.
Сьогодні відбувається інвентаризація та перепис всіх спортивних споруд, визначення стану об’єкту, попередній кошторис і приведення до нових типових стандартів, визначених на законодавчому рівні.
zxcvzxcv _ 15.04.2009, 22:47  Лінк
Володимир Крутько ВМГО "Студентська республіка":
Україна в особі Мінсім'ямолодьспорту відмовились від подачі заявки на фінансування до Глобального фонду у боротьбі з ВІЛ/СНІД...
Причиною відмови від подачі заяви на грант керівник Державної соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді Наталія Лук'янова назвала неможливість підготувати заяву до 1 червня.
Пане Юрію, це Інформація з сайту Молодіжної Правди, http://www.mpravda.com/?lang=ua&pubId=42932 невже все так?
Юрій Павленко _ 17.04.2009, 00:03
Я вже відповідав на це запитання трохи раніше – і пояснював, що не Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту подає заявку до Глобального фонду з боротьби зі СНІД, туберкульозом та малярією. Це рішення приймає Національна рада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІД, до складу якої входять 29 експертів - представників державної влади, неурядових організацій, спеціально запрошені міжнародні експерти.
Навпаки – Міністерство було ініціатором заявки за компонентом «ВІЛ\СНІД», де цільовою групою було визначено безпритульних та бездоглядних дітей, дітей-сиріт, вихованців інтернатів, дітей, що живуть з ВІЛ. На спільному засіданні було вирішено доопрацювати, розширити заходи і цільову аудиторію заявки, і відкласти подачу до осені, на 10 раунд, де, Україна претендуватимемо і на більшу програму Глобального фонду, і на більші кошти.
На 9 раунд буде подана заявка за компонентом «Туберкульоз". Цю проблему також необхідно вирішувати в Україні.
Lubitel _ 13.04.2009, 16:41  Лінк
Що робити молодим людям, які, повіривши нашій державі, взяли кредит на житло. При цьому держава зобовязувалася компенсувати відсотки по кредиту. Але вже 4 місяці хоч якоїсь відповіді від Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву не можна отримати. Такими діями ви заганяєте молоді сім'ї у безвихідну ситуацію.
Юрій Павленко _ 14.04.2009, 17:39
Хочу вас заспокоїти: держава обов’язково виконає усі взяті перед молодими сім’ями фінансові зобов’язання. Процедура часткової компенсації відсотків іпотечних кредитів, наданих комерційними банками, справді дещо забюрократизована.
Це, на мою думку, призводить до певних затримок. Але, зауважте: це бюджетні кошти, використання яких потребує документального підтвердження усіх етапів їх надходження від держави до молодого позичальника.
Якщо ви сумлінно виконуєте свої зобов’язання перед банком, то попри наш традиційний бюрократизм, державна фінансова допомога неодмінно надійде на ваш рахунок.
Dolov _ 14.04.2009, 11:23  Лінк
Вопрос по поводу реализ.программы молод.строительства в г.Одессе(ул.Бочарова)
www.molod-kredit.gov.ua/forum/viewtopic.php?t=13&postdays=0&postorder=asc&start=0
Молод.семьи,получ.молод. кредит в 2004г.
дважды!!! заплати свой превон.взнос (2004 и 2006) значит.превыш.6%, разницу цен(рын.-госстрой), за сети,
погашающие кредит,остаются без квартир,т.к. деньги были разворованы главой РУ фонда Бурцевым Н.В.
и его прием.сыном Левицким К.(владел.строй.организ. Аркада и глава ФФС)
Что будем делать?
Юрій Павленко _ 14.04.2009, 17:37
Запастися терпінням. На даний час призначено нового директора Одеського регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Зверєва Анатолія Олексійовича/
Його головне завдання полягає якраз у завершенні будівництва вашого будинку.
Myko _ 11.04.2009, 12:57  Лінк
Доброго дня, пане міністре!
Чому міністерство сприяє національному усиновленню і не підтримує усиновлення українських дітей іноземціями.
Адже наших дітей усиновлюють бездітні батьки з економічно розвинутих країн - Австрії, Італії, Сполучених штатів. Хіба вам не хочеться, щоб українські діти росли в європейських умовах?
І ще питання: яка ситуація з усиновленням в 2009-му, після проведення минулого року підтримки національного усиновлення?
Юрій Павленко _ 13.04.2009, 18:09
На мою думку, твердження, що в іноземній родині українському хлопчику чи дівчинці буде краще, ніж в українській сім’ї, яка прийме цю дитину за рідну, – досить суперечливе.
Міждержавне усиновлення має чимало делікатних моральних, духовних аспектів. Як можна ставитися до ситуації, коли дитина знаходить сім’ю, але втрачає батьківщину? Звісно, ми виходимо з розуміння ситуації, щоб дитина попри всі життєві труднощі, і отримала повноцінну сім’ю, і не втратила батьківщину.
Як довів досвід останніх кількох років, для того, щоб українці активніше усиновлювали, необхідна була реформа системи усиновлення, надання фахової інформації, а також системне суспільне обговорення теми, про яку раніше соромились говорити.
В 2008 році українські громадяни усиновили значно більше дітей, ніж іноземці: 2066 дітей усиновлено співвітчизниками, 1587 – іноземцями. Хоча ще кілька років тому пропорція була зворотною – іноземні усиновлювали українських дітей вдвічі більше, ніж самі українці.
Ще один аспект - якщо в Україні ми можемо контролювати, як почувається усиновлена дитина в новій родині, як вона адаптується до нових умов, бо щороку представники наших служб відвідують таку сім’ю, то аналогічні можливості контролювати умови проживання і виховання дитини, усиновленої за кордон, значно звужені. За кордоном така функція покладена на наші дипломатичні представництва. Їм раз у рік усиновлювачі мають подавати звіт про перебування дитини в сім’ї, однак особисто проконтролювати, наскільки звіт відповідає дійсності, фізично важко.
Я вважаю одним із досягнень в сфері захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, досягнення тенденції до скорочення кількості дітей, усиновлених іноземцями.
Це свідчить про те, що Україна крок за кроком перестає бути державою-донором для міждержавного усиновлення.
Myko _ 13.04.2009, 10:55  Лінк
чи правда, що на НСК Олімпійський роботи перериваються через заборгованість по зарплаті робітників?
Юрій Павленко _ 13.04.2009, 13:07
Це неправдива інформація, яка вже спростована на офіційному сайті Міністерства.
Ніякого страйку нема – в цьому можна легко переконатися. Приїжджайте на стадіон, і ви побачите – що роботи ведуться повним ходом. Наприкінці квітня на НСК відбудеться "День відкритих дверей" для ознайомлення громадськості з ходом реконструкції головної арени фіналу ЄВРО 2012.
Запевняю, що жодних затримок у фінансуванні станом на сьогодні нема. Ми чітко відслідковуємо також питання щодо виплати заробітної платні робітникам. Усі робітники, які працюють на НСК "Олімпійській", отримали зарплатню, деякі навіть аванс.
У випадку, якщо якась компанія-субпідрядник не платить робітникам, з такою компанією ми будемо розривати договір про роботи з реконструкції НСК.
Сьогодні на реконструкції стадіону НСК "Олімпійський" задіяно близько 800 робітників та 150 одиниць будівельної техніки. Всі роботи ведуться з чітким дотриманням графіку і максимальними темпами роботи.
Роботи тривають у 2-3 зміни, включно з вихідними. Зараз на стадіоні відбувається бетонування конструкцій нижнього ярусу трибун.
На додачу, у суботу на НСК була проведена толока - коли, не зупиняючи основні роботи, були прибрані прилеглі до будівництва території, облаштовані побутові містечка.
madonna007 _ 13.04.2009, 00:28  Лінк
Ви можете підтягнутися хоч два рази? Ви ж спортом опікуєтеся... Схоже, ви і сто метрів за годину бігаєте...
Юрій Павленко _ 13.04.2009, 11:08
Без проблем підтягуюсь 10 разів. Тричі на тиждень займаюсь у спортзалі. Бігаю 5-7 кілометрів – правда, не на час, а для здоров'я, спілкування з природою.
Якщо пішла про це мова, закликаю усіх українців до активного і здорового способу життя. Тут не треба натяків, дорікань один одному - просто хай кожен почне активно міняти своє життя.
radioamator _ 05.04.2009, 11:36  Лінк
Украіна, як відомо сама куряща держава світу. Курить вся молодь. Чому в Україні не ведеться реальна антитютюнова пропаганда, пропаганда здорового способу життя. Чому б в засобах масової інформації не опублікувати повний хімічний склад тютюнового диму, вміст в ньому токсичних речовин і їхню дію на організм.
Юрій Павленко _ 13.04.2009, 10:17
Справжня антитютюнова пропаганда почнеться, коли, по-перше, за продаж сигарет, як і алкогольних напоїв дітям буде конкретна кримінальна відповідальність.
По-друге, коли реально почне діяти закон про заборону паління в громадських місцях і власники магазинів будуть нести конкретну відповідальність.
По-третє, коли місцеві органи влади оголосять максимальну кількість територій своїх міст, районів, областей – територіями, вільними від тютюну та алкоголю.
Найголовніше - сьогодні вже є передумови до таких рішень і дій, адже є розуміння суспільства, що рішення, направлені на обмеження використання алкоголю і тютюну, є необхідними.
Тут важливим моментом тут є не тільки покарання, але й нова пропозиція українцям – як проводити вільний час без шкідливих звичок.
Найкраща альтернатива – спорт, активний спосіб життя.
Тому будівництво спортивних майданчиків, комплексів, фітнес-центрів, басейнів, парків - це також шлях до зменшення кількості людей, залежних від тютюну. Моя мрія – за 2-3 роки в кожному райцентрі побудувати новий фізкультурно-оздоровчий комплекс з басейном. Можливості держави і сучасні технології дозволяють це зробити.
Це завдання є однією з головних в проектів програми "Здорова Нація", яку ініціював президент України. В цій програмі ми окремо виписуємо блок повної заборони вживання алкоголю, слабоалкогольних напоїв, включаючи пиво, в громадських місцях, роботі, місцях, де перебувають діти, з відповідною системою покарань.
alexgold _ 08.04.2009, 21:00  Лінк
Реклама сигарет, алкоголя и игровых заведений это уже привела к национальной трагедии со здоровьем молодежи и рождаемостью. Почему Вы не выступите с инициативой законодательно предусмотреть? Если дал производитель рекламу, которая способствует уничтожению украинцев (алкоголь, сигареты, игры и т.д.) столько же обязан проплатить за рекламу здорового образа жизни (реклама федераций, видов спорта и т.д.) Тогда бы была популизация нищим федерациям, спортзалам и спортивным секциям.
Юрій Павленко _ 11.04.2009, 20:41
Спасибі за питання. Я також вважаю, що в Україні склалася небезпечна ситуація щодо поширення тютюнопаління. Дуже прикро, що постійно палять не тільки дорослі, а й молодь і навіть діти.
За даними Європейського опитування учнівської молоді ESPAD (The European School Survey Project on Alcohol and Other Drugs), що проводилося в Україні два роки тому, 63% опитаних хоча б раз в житті курили сигарети, 55% молодих людей зізналися, що їм легко купити сигарети. Хоча в Україні діють закони, які забороняють продаж сигарет дітям до 18 років. Ще одна вражаюча цифра – першу сигарета 31% юнаків та 14% дівчат запалили до 11 років.
В результаті - за даними ООН, Україна на 75 місці за тривалістю життя її громадян. Зате за показником серцевосудинних захворювань ми перші, а 4 за укількістю хворих із злоякісними пухлинами. Це звісно, шокує.
Вихід з цієї ситуації я бачу один – працювати не з наслідками, а з причинами «епідемії тютюнопаління», які мають глибоке соціальне коріння. Причини полягають не тільки в поширеній рекламі сигарет, яку на мою думку, треба обов’язково заборонити. Але й у легковажному ставленні українців до свого життя.
Для того, щоб побороти шкідливі звички нації, Міністерство минулого року ініціювало, а згодом розробило загальнодержавну цільову програму «Здорова нація», метою якої є пропаганда здорового способу життя. Мета кампанії, розрахованої на 2009 – 2013 роки, полягає у створенні умов для зниження захворюваності, інвалідності та передчасної смертності, покращення якості та тривалості активного життя населення України завдяки впровадженню здорового способу життя, що передбачає оптимальну рухову активність, раціональне харчування, здоровий сон, дотримання гігієни. Безперечно, ми будемо боротися зі шкідливими звичками українців - вживанням наркотиків та зловживанням алкоголем, тютюнопалінням.
За нашими розрахунками, виконання Програми дасть можливість збільшити середню тривалість життя чоловіків на два роки, а жінок на один рік, зменшити на 15 % смертність населення працездатного віку, щорічно зменшувати на 4-5 % кількість травм у побуті, на виробництві та при дорожньо-транспортних пригодах.
По-друге, Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту нещодавно розробило проект Закону України „Про внесення змін до деяких законів України”, яким передбачено зміни до Законів України: „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, „Про рекламу”, „Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення”. Проект регуляторного акту оприлюднено на офіційному сайті Міністерства (http://www. msms.gov.ua).
Державне врегулювання цього питання дасть можливість здійснювати планомірну організацію процесу обмеження продажу і вживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, сприятиме забезпеченню законних інтересів, життя та здоров'я громадян.
Окрім цього, у новій редакції Закону „Про рекламу”, N 145-VI від 18.03.2008 до статті Реклама алкогольних напоїв та тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої та тютюнові вироби, суттєво обмежується їх реклама.
На даний момент відповідно до ст. 22 Закону України «Про рекламу» рекламодавці алкогольних напоїв та тютюнових виробів зобов’язані у порядку, передбаченому законами України, спрямовувати на виробництво та розповсюдження соціальної реклами щодо шкоди тютюнопаління та зловживання алкоголем не менше 5% коштів, витрачених ними на розповсюдження реклами тютюнових виробів та алкогольних напоїв в межах України. Проте поки відсутній механізм відрахування і розпорядження такими коштами та контролю за цим процесом. Тож можна розраховувати лише на свідомість виробників таких товарів.
Щодо ігрових закладів, Міністерство в 2004 році внесло зміни до Закону України Про охорону дитинства (Ст.5. Організація охорони дитинства), де надано підстави місцевій владі відповідно до їх компетенції забезпечувати «контроль за дотриманням в ігрових залах, комп'ютерних клубах, відеотеках, дискотеках, інших розважальних закладах та громадських місцях правопорядку та етичних норм стосовно дітей».
Міністерство ініціювало проведення регіональних акцій - упродовж 2008 року місцевими органами влади та органами місцевого самоврядування у взаємодії з підрозділами органів внутрішніх справ, проведено 31 тис. профілактичних рейдів “Діти вулиці”, “Підліток”, “Вокзал”. Тільки з комп’ютерних та ігрових залів вилучено понад 5,8 тис. дітей, які перебували в цих закладах у навчальний час, після 20 години вечора та у нічній час. Адміністрацію комп’ютерних клубів, інтернет-кафе, залів ігрових автоматів попереджено про недопущення перебування в цих закладах дітей в навчальний та нічний час. На засіданнях адміністративних комісій органів місцевого самоврядування розглянуто протоколи щодо застосування штрафних санкцій до порушників.
korin3 _ 05.04.2009, 22:03  Лінк
Знаете ли Вы как министр молодежи и семьи, что основным источником получения жилья для молодежи является смерть их родственников?

И второй вопрос.
Как Вы объясните, что при сокращении населения Украины, если не ошибаюсь на 1 млн в 4 года, молодежь и молодые семьи не имеют перспектив получить (купить, построить) свое жилье?
Юрій Павленко _ 11.04.2009, 13:35
Погоджуюсь, що вирішення проблеми із забезпеченням молоді житлом вирішується у нас в Україні не такими темпами, як того хотілося б. І це стосується не тільки молоді, але й представників бюджетної сфери.

Утім, за роки реалізації Державної програми забезпечення молоді житлом, власні помешкання за допомогою держави отримали майже 27,5 тисяч молодих сімей або одиноких молодих громадян.

Не припиняється ця робота і сьогодні. Розуміючи вкрай обмежені фінансові можливості країни, основний наголос ми робимо на пошуках позабюджетних джерел фінансування.

З цією метою ми, по-перше, ми формуємо статутний капітал Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву. Це значно розширить його можливості щодо залучення додаткових коштів – фактично він може стати повноцінним гравцем на фінансовому ринку, тобто заробляти кошти, випускати акції. Сподіваємось, уряд підтримає новий фінансовий механізм.

По-друге, Фонд також планує отримати прибуток від діяльності свого структурного підрозділу – Управління житлового будівництва, яке виконує роль державного замовника будівництва молодіжного житла на відведених Фонду земельних ділянках. Усі отримані додатково кошти також будуть спрямовані на подальшу реалізацію Державної програми забезпечення молоді житлом.

У нинішній скрутній ситуації ми покладаємо великі надії на прийняття в парламенті спеціалізованого закону щодо Фонду сприяння молодіжного житлового будівництва, який розширить його права, надасть чимало нових інструментів для реалізації програми щодо доступного житла.
Serg87 _ 08.04.2009, 23:11  Лінк
Шановний, пане Міністре!
Скажіть будь ласка, чому Ви відмовились від $40 млн. Глобального фонду, які б мали допомогти нужденним, в чому причини такої позиції? Можливо Ваше Міністерство побороло проблему ВІЛ/СНІДу в нашій країні?
Що вам дорожче, святкувати Великдень, День Праці та 9 травня, або вирішувати проблему ВІЛ/СНІДу, схаменіться, у Вас є ще майже 2 місяці, заставте своїх підлеглих таки доробити цей грант, направте ці $40 млн. на конкретну допомогу у боротьбі з поширенням ВІЛ/СНІД.
Юрій Павленко _ 10.04.2009, 19:58
При всій повазі до Вас, мушу сказати, що у вашому питанні є, по-перше, неточна інформація і, по-друге, безпідставні звинувачення на адресу Міністерства.
Немає ніяких 40 мільйонів – бо не було заявки на ці кошти. Є бажання отримати кошти від Глобального фонду з боротьби зі СНІД, туберкульозом та малярією. І Україна обов’язково скористається цією можливістю.
Міністерство справді, в умовах практичної відсутності бюджетних коштів для реалізації Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки, виступило ініціатором заявки до Глобального фонду з метою залучення додаткових коштів для низки невідкладних заходів з профілактики ВІЛ. Цільовою групою у проекті було визначено безпритульних та бездоглядних дітей, дітей-сиріт, вихованців інтернатів, дітей, що живуть з ВІЛ. У стратегії, яку ми презентували, фігурують пропозиції не тільки нашого відомства, але й Міносвіти, Департаменту виконання покарань, Міністерства охорони здоров'я.
Між тим, рішення щодо заявки приймає не Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту, а Національна рада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІД, до складу якої входять 29 експертів - представників державної влади, неурядових організацій, спеціально запрошені міжнародні експерти.
Нацрада відклала питання заявки з компонентом СНІД – для того, що розширити її іншими заходами, які не ввійшли в загальнодержавну програму. І це рішення було прийнято за рекомендацією Глобального Фонду. Тож Україна все ще претендує на заявку, яка буде розширена восени і напрямками, і коштами (це близько $100 млн). І ці кошти будуть направлені на програму боротьби з поширенням ВІЛ/СНІД.
Наразі члени Нацради зосередилися на поданні заявки на 9 раунд за компонентом «Туберкульоз» у Глобальний Фонд.
Сьогодні Державна соціальна служба активно залучає різноманітних міжнародних донорів для фінансування програм по боротьбі з ВІЛ/СНІД. Зокрема, після зустрічі керівництва Держсоцслужби з представниками Датського СНІД-Фонду, 1 квітня у Данії була проведена благодійна акція «Гумор проти СНІДу», на якій сотні волонтерів збирали гроші для допомоги ВІЛ-інфікованим дітям України.
Вважаю важливим те, що цього року восени вперше 100 ВІЛ-позитивних дітей матимуть можливість за рахунок коштів Міністерства відпочити влітку в одному з українських центрів відпочинку на морі разом зі своїми однолітками з усіх регіонів України. Це буде перший досвід проведення спеціалізованої зміни у співпраці з Всеукраїнською мережею людей, що живуть з ВІЛ.
Запевняю вас, профілактика ВІЛ серед дітей та молоді, збереження їх репродуктивного здоров’я (особливо дівчат), формування здорового способу життя, профілактика наркоманії та реабілітація наркозалежної молоді є одним з пріоритетів діяльності нашого Міністерства. Практично ці завдання покладені на Державну соціальну службу для сім’ї, дітей та молоді, а також на розгалужену по всій країні мережу центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, яка налічує біля 1700 центрів від обласного до сільського рівнів.
Nikolaev1 _ 08.04.2009, 11:26  Лінк
Здравствуйте!
Николаевскому обл.центру соц.служб для семьи, детей и молодежи 01.02.07 были преданы нежилые помещения по ул. Коларова, 5, (г. Николаев) для размещения социального общежития для детей-сирот. В настоящий момент идет капитальный ремонт здания.
Вопрос: каким образом будет происходить поселение в общежитие?
P.S. У детей-сирот, которые обратились в Центр для постановки в очередь, никаких документов не потребовали, занесли в компьютер со слов. Список очередников не обнародован.
Юрій Павленко _ 10.04.2009, 17:22
Станом на сьогодні Миколаївський обласний соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, справді не функціонує. У будівлі триває капітальний ремонт.
Влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, відбувається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.09.05 № 878 „Про затвердження Типового положення про соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування” та безпосередньо положення про Миколаївський обласний гуртожиток.
Зараховують до гуртожитку згідно з наказом директора гуртожитку на підставі письмової заяви та за письмовим направленням місцевого органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Головні завдання соціальних гуртожитків для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які діють сьогодні в Україні - надання тимчасового житла терміном на 3 роки та створення умов для соціальної адаптації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 15 до 18 років, а також осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування віком від 18 до 23 років, що не мають житла або їх житло визнане в установленому порядку непридатним для проживання або не підлягає ремонту та реконструкції.
Окрім цього, мешканцям гуртожитку надаються безкоштовно юридичні, психологічні, соціально-педагогічні, соціально-економічні та інформаційні послуги.
Тобто соціальні гуртожитки є своєрідним центром, де дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, готують до самостійного життя.
kurzeb _ 04.04.2009, 20:16  Лінк
Юрий, Вы говорите писать вам про случаи коррупции в подчинённом Вам направлении Укр. общества. Так законодательная база в нашем спорте на столько не доработана, что просто способствует этой коррупции и её не случаи, а она просто уже давно тут цветёт и процветает... Но и позволяет постоянно ущемлять права Украинских спортсменов, особенно молодых и особенно в игровых видах спорта.

И это постоянно происходит.Привожу примеры:
1. Почему не принимается закон,который позволял бы защитить наших спортсменов от приезжих легионеров? Ведь в ЕС существует барьер для наших спортсменов, ограничение.И наши Украинские спортсмены,наши граждане в своей стране имеют не то что привелегии над легионерами (причём очень сомнительного качества), а наоборот,поставлены в более тяжёлые,не конкурентные условия с легионерами.

2. Почему не инициируется и не принимается закон о налогообложении иностранных легионеров и клубов которые платят им миллионные зарплаты?Ведь без такого закона из страны вымываются без налогово огромные суммы денег, которые стимулируют развитие не наших спортсменов и здоровье нации нашей страны, а иностранных граждан.Причём суммы,которые при таком положении вещей не допулучает бюджет, фантастические.И при этом Федерации ещё постоянно имеют притензии к минисерству о недостаточном финансировании деткого спорта и спорта вообще?

3. Когда будет разработан и принят закн Украины о профессиональном спорте? Вы на сегодня можете чётко провести грань и ответить на вопрос где перед Вами спортсмен-любитель, аматор и где профессионал? Украине не существует критериев для такого разграничения, а все спортсмены, а главное владельцы клубов,финансируют команды как благотворительность. Что, в принципе, уже коррупция.Легионеры-профессионалы, получающие миллионные контракты в нашей стране,получают их как благотворительную помощь.А в трудовых книжках наших Украинских спортсенов до сих пор,как в СССР пишут спортсмен-интсруктор.

Хочу особо подчеркнуть, что такая ситуация негативно сказывается и на наших футболистах,которые из за неуригулирования вышеперечисленных проблем,уже давно лишины в своей стране права полноценно развиваться и работать,что в преддверии Евро 2012 может дать очень негативный эффект именно в спортивном плане. Может сложиться такая ситуация (и это очень вероятно), что Украина хорошо подготовившись к Евро в административном плане,полностью провалит его в плане спортивном. Так же и в других игровых видах спорта.

Я готов описать всё более подробно и при желании Минестерства и вас лично работать в этом направлении подготовить соответствующие законопроекты и инициировать их принятие в ВР от Министерства,так как мне не безразлична судьба Украины,судьба Укр. спортсменов и здоровье Укр. нации. Успехов Вам лично и Министерству в работе.
Юрій Павленко _ 09.04.2009, 18:55
У новій редакції Закону про фізичну культуру і спорт, який прийнятий у першому читанні, є три глави про професійний спорт – з визначенням поняття та його суб’єктів, трудові та правові стосунки. Та щоб врегулювати ключові питання професійного спорту, необхідно прийняти чимало підзаконних актів.
На додачу, в кожному ігровому виді спорту федерація базує свою діяльність ще й на міжнародних правилах. Тому в кожної федерації - свій статут.
Я підтримую вашу пропозицію щодо введення обмежень на придбання легіонерів.
Ми повинні прийти до політики, яка підтримує і розвиває національні футбольні традиції, інвестувати в наших гравців. Що-що, а футбольні традиції і бажання займатися футболом в України є.
Я підтримую рішення Федерації футболу України – зменшити ліміт гравців на полі з нинішніх семи до шести в наступному сезоні, як записано в регламенті всеукраїнських змагань з футболу серед клубів Прем’єр-ліги України. А далі в сезоні 2012-2013 років – до п’яти легіонерів. Тоді ми вийдемо на схему, запропоновану минулого року ФІФА, – 6 рідних гравців плюс 5 легіонерів.
В європейських країнах правила інші – обмеження стосуються не просто іноземців, а громадян країн-не членів ЄС. Враховуючи те, що головними футбольними країнами є учасники Євросоюзу, обмеження можна вважати дуже м'якими.
Наступне питання. Не знаю, звідки у вас інформація про те, що легіонери не сплачують податків? Доказом цього може бути тільки інформація з податкової інспекції.
Згідно українського законодавства, зокрема, постанови Кабінету Міністрів України №2028 "Про затвердження порядку оформлення іноземних громадян та осіб без громадянства дозволу на працевлаштування в Україні", легіонер повинен оформитися в центрі зайнятості та отримати відповідний дозвіл на роботу. Згідно пункту 12 Постанови, відповідальність за сплату податків із зарплати легіонера несе клуб (роботодавець), який надає в податкову інспекцію відповідні документи.
Українські спортсмени, які виступають за зарубіжні команди, також сплачують податки в бюджет країни, на території якої він грає (тобто працює).
Щодо претензій до українського футболу, тут мушу з вами не погодитись.
Він, як і всі види спорту, розвивається згідно національних традицій і загального розвитку країни, законів ринку. Інша річ, що всі ми любимо футбол і очікуємо від наших футболістів ще кращої гри.
Безперечно, ми покладаємо надії і на те, що Євро-2012 дасть поштовх для ще більшого розвитку футбольного напрямку в Україні.
Та якщо оцінювати об’єктивно, за два останні роки ми спостерігаємо не падіння, а підйом футболу. Це підтверджують рейтинги - як внутрішні, так і світові.
Дві наші команди досі в єврокубку, дійшли до однієї четвертої, і мають шанс пройти далі. Це також вперше в історії. Навіть наш програш на Уемблі, за визнанням лондонської місцевої преси, показав найгіршу гру англійців в останні роки. Для нас це комплімент – адже англійці родоначальники футболу.
У рейтингу УЄФА за клубним коефіцієнтом Україна в трійці – це найкращий показник за всю історію незалежності. В загальній таблиці за останні 5 сезонів в таблиці УЄФА Україна на 9 місці. Є ще рейтинг футбольної статистики та історії, де Динамо на 10 позиції, Шахтар на 13.
hala44 _ 03.04.2009, 12:26  Лінк
Прокоментуйте будь ласка ситуацію з Геннадієм Танаджи і його тендерами. Тільки не нарівні "було" - "не було", а з фактами, якими оперують його опоненти, зокрема, про веслувальників та медалі
Юрій Павленко _ 09.04.2009, 17:46
Я не бачив жодного доказу про порушення з боку управління “Укрспортзабезпечення”, яке діє виключно на підставі Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 17 жовтня 2008 р. №921. Якщо у вас є якісь документи на руках – прошу надати їх Міністерству.
Поки усі зауваження і претензії до роботи управління – голослівні.
Для того, щоб зняти питання щодо медалей та веслувальників, ще раз (з документами в руках) пояснюю, що залежно від виду спорту, закупівля здійснюється шляхом проведення таких процедур, як відкриті торги, запит цінових пропозицій (котирувань), закупівля в одного учасника. Втім, основною процедурою закупівлі є відкриті торги.
Тепер щодо закупівлі медалей, затверджених в переліку нагородної атрибутики. Вони були включені до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України на 2008 рік наказом Мінсім’ямолодьспорту від 08.10.2008 року №.4093 - з метою забезпечення переможців та призерів всеукраїнських змагань з олімпійських та неолімпійських видів спорту.
Управління “Укрспортзабезпечення” здійснювало закупівлю медалей відповідно до норм Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти шляхом застосування процедури закупівлі відкриті торги. Закупівля була проведена згідно процедури, передбаченої в Положенні.
17 жовтня 2008 року направлено оголошення про проведення відкритих торгів до публікації в інформаційному бюлетені “Вісник державних закупівель” (№29/10.2008).
26 листопада 2008 року проведено розкриття тендерних пропозицій, які були подані учасниками для участі в торгах. У торгах приймало участь три учасники. Того ж дня визначено переможця торгів, з яким 5 грудня 2008 року укладено Договір про закупівлю.
5 грудня 2008 року направлено оголошення про результати проведення процедури відкритих торгів до публікації в інформаційному бюлетені “Вісник державних закупівель” (№37/12.2008). А 12 грудня 2008 року складений звіт про результати проведення процедури відкритих торгів.
Щодо закупівлі інвентарю та обладнання для “веслувальників”, наказами Мінсім’ямолодьспорту №903 від 07.03.2008р. та №2115 від 23.05.2008 р. був визначений перелік інвентарю та обладнання, який необхідно закупити для веслування на байдарках і каное та веслування академічного.
Закупівля інвентарю та обладнання для цих видів спорту відбувалась через закупівлю в одного учасника, тому що за повідомленнями Міжнародних федерацій з видів спорту були визначені виробники, на інвентарі яких мали виступати команди та спортсмени на ХХІХ Олімпійських Іграх 2008 року.
Управління “Укрспортзабезпечення” відповідно до норм чинного законодавства (на той період до законодавства у сфері державних закупівель вносились зміни - був відмінений Закон України “Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти та затверджене Тимчасове положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти) направило до уповноваженого органу (Мінекономіки) документи для отримання листа-погодження щодо застосування процедури закупівлі у одного учасника.
20 серпня 2008 р. були отримані листи-погодження, і після цього були укладені Договори про закупівлю з постачальниками.
fybits58 _ 06.04.2009, 09:41  Лінк
В Росії , Білорусії та деяких інших країнах створена ціла система державної підтримки розвитку інтелектуальних ігор серед дітей, юнацтва та молоді в Україні цей рух діє скоріше всупереч ніж завдяки владі, чому на Вашу думку так відбувається? Чому міністр Павленко кілька років тому наобіцяв золоті гори на одному із інтелектуальних заходів у Миколаєві, однак віз і нині там?
Юрій Павленко _ 08.04.2009, 18:10
Це правда. Міністерством освіти і науки Російської Федерації спільно з Послом Дитячого фонду ООН Анатолієм Євгеновичем Карповим створено Координаційну раду з розвитку додаткової освіти дітей у області шахів в системі освіти Російської Федерації та підписано комплексний план заходів на 2008 – 2010 роки.
Але в нас справи не гірші. Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту надає посильну допомогу в розвитку інтелектуальних видів спорту. Найсильніші традиції в шахах. В усі роки незалежності Міністерство проводило Всеукраїнські змагання школярів «Біла тура». До речі, фінал 2009 року відбудеться 21–26 червня в місті Долина, що на Івано-Франківщині.
Останні двадцять років апробовано та успішно проводиться в Україні система проведення дитячих змагань серед юнаків і дівчат: від 8 до 20 років, спочатку змагання в школах, переможці борються на першостях районів, потім обласні фінали, наступний крок – півфінальні змагання у кожній віковій категорії та фінал чемпіонату України серед юнаків і дівчат.
Таких змагань для дітей Міністерством проводиться щорічно більше 30. Зараз проходять фінали змагань до 12 років у місті Миколаєві та до 20 років у місті Луганськ.
Голова комісії дитячо-юнацьких шахів Російської шахової федерації, міжнародний гросмейстер Євген Бареєв неодноразово високо оцінював систему проведення дитячих шахових заходів у нашій державі. А на «Кубку Володимира Дворковича», що відбувся у липні 2008 року в Москві, наші юні чемпіони посіли друге місце, поступившись команді Китаю, і випередивши інші кращі дитячі команди планети.
usec _ 03.04.2009, 09:40  Лінк
Чи підтримує Ваше міністерство та Ви особисто програми молодіжного культурного обміну? Якщо так, то як Ви ставитесь до того, що така популярна у світі програма культурного обміну як Au Pair (чи знаєте Ви про таку? Якщо ні, див. http://en.wikipedia.org/wiki/Au_pair) у нашій країні вважається працевлаштуванням за кордоном? Можливо розумніше було б, якщо держава все ж таки вирішила регулювати такі програми, зробити це через Ваше міністерство, як провідника молодіжної політики?
Юрій Павленко _ 08.04.2009, 11:14
В межах своєї компетенції Міністерство сприяє здійсненню молодіжних культурних обмінів. Програми обмінів відбуваються в межах виконання міжурядових та міжвідомчих угод щодо співробітництва в сфері молодіжної політики з такими країнами, як Азербайджан, Білорусь, Грузія, Італія, Казахстан, Німеччина, Польща, Російська Федерація та Франція.
На виконання зазначених угод затверджуються річні та дворічні програми співробітництва у сфері молодіжної політики, в яких прописуються конкретні заходи для реалізації обміну досвідом між молоддю України та відповідної країни-партнера.
Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту також сприяє співпраці українських молодіжних громадських організацій з молодіжними громадськими організаціями іноземних держав. Вони реалізують окремі проекти з іноземними партнерами та входять до певних міжнародних спілок.
До організацій, що мають окремі проекти з іноземними партнерами належать такі: Спілка молодіжних та дитячих громадських організацій "Український молодіжний форум", ВМГО „Європейська інтеграція”, ВМГО „Україна ХХІ”, ВМГО „Молода Просвіта”, Всеукраїнське об’єднання “Німецька молодь в Україні”, ВМГО "Спілка молодих державних службовців України", та інші.
Зазначені організації реалізують ряд двосторонніх міжнародних проектів при підтримці Міністерства.
Зазначеними угодами не передбачено працевлаштування молоді за кордоном, оскільки це питання не належить до компетенції Міністерства.
Питаннями інформування громадян про вакансії за кордоном здійснюється Міністерством праці та соціальної політики України та Міністерством закордонним справ України в рамках двосторонніх угод. Україна має 11 двосторонніх міжнародних договорів у сфері працевлаштування – з Азербайджаном, Білоруссю, Вірменією, Соціалістичною республікою В’єтнам, Латвією та Литвою, Соціалістичною Народною Лівійською Республікою, Арабською Джамагирією, Республікою Молдова, Польщею, Португалією та Російською Федерацією.
Проте ми постійно наголошуємо: при виїзді на роботу за кордон, необхідно пам’ятати про загрозу стати жертвою торгівлі людьми. Саме тому в Україні діє Державна програма протидії торгівлі людьми до 2010 року. У листопаді 2008 року прийнято Постанову Кабінету Міністрів України № 1013, якою встановлено чіткі критерії оцінок загроз вчинення щодо особи шахрайських дій недобросовісними ліцензіатами, неправомірних дій недобросовісних іноземних роботодавців, загроз стати жертвою торгівлі людьми.
Питання стану дотримання суб’єктами господарювання з працевлаштування на роботу за кордоном перебуває на контролі правоохоронних органів з метою запобігання торгівлі людьми.
Diskein _ 04.04.2009, 14:09  Лінк
Здравствуйте!
Последние годы в Украине демографическая ситуация хоть и медленно, но улучшается. В связи с этим, Вы можете в добром советском духе ответить на вопрос, сколько и в каких городах за последние 5 лет построено общеобразовательных школ (не частных), детских садов (не частных)? Сколько этих заведений закрыто/продано/используется не по назначению? Я понимаю, что это "плохой" вопрос, но мне, отцу трехлетнего ребенка, хотелось бы располагать такой информацией из официального источника.
Юрій Павленко _ 07.04.2009, 18:51
Дякую Вам за об’єктивність в оцінці демографічної ситуації. За підсумками 2008 року вперше в деяких регіонах народжуваність почала перевищувати смертність. Це Київ, Волинь, Закарпатська область.
Що стосується питання стосовно шкіл та садочків, їх аналіз не входить до компетенції Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту. Ним опікується Міністерство освіти та науки.
Наскільки мені відомо, в 2008 році в Україні близько півтори сотні садочків відновили свою діяльність, ще близько вісімдесяти було відкрито. Знаю, що найбільше зусиль для цього докладають в Київській, Одеській, Закарпатській областях, в Криму. Більше стало дітей у дитячих садках Донецької, Одеської, Львівської, Дніпропетровської областей, в Криму і Києві.
Зрозуміло, в зв’язку зі зростанням народжуваності ростиме й потреба у таких закладах. Гадаю, що відновлення і побудова дитячих садків, шкіл будуть пріоритетними для держави.
GrandcoachV _ 04.04.2009, 12:41  Лінк
Як Ви відноситесь до шахів? Чи вважаєте іх видом спорту, який є одним із пріоритетних для України в звязку з досягненнями шахістів, а найголовніше тому шахи є надзвичайно корисні для інтелектуального розвитку дітей. Деякі краіни (Росія, Молдова і т.д) вже вводять іх в систему шкільної освіти. Яка Ваша думка з цього приводу? Чи нам не потрібні мислячі люди?
Юрій Павленко _ 07.04.2009, 18:27
Україна - знана шахова держава. За часи незалежності наші шахісти завоювали всі світові та європейські титули, крім звання чемпіонки світу серед жінок.
Так що ставлення моє до шахістів однозначне – це гордість держави.
У червні 1999 року Міжнародним Олімпійським Комітетом шахи визнані видом спорту, і ми це рішення підтримуємо.
Усі ми знаємо здобутки наших шахістів. Чемпіоном світу 2002 року серед чоловіків став Руслан Пономарьов, а Василь Іванчук став срібним призером. В особистому заліку чемпіонами Європи були Наталя Жукова, Василь Іванчук і Катерина Лагно.
У 2008 році наші шахісти успішно виступили на Перших Всесвітніх інтелектуальних іграх. Чемпіонами та призерами стали 10 спортсменів з різних регіонів України.
Великі сподівання покладаємо на дитячий напрям шахів. У 1999 та 2000 роках у Міжнародному дитячому центрі «Артек» успішно відбулися 7 та 8 Всесвітні дитячі шахові Олімпіади.
Цього року Всесвітня дитяча шахова олімпіада відбудеться в серпні в Туреччині. Сподіваємось, ми переможемо – у 2006 році українська команда вже перемагала, до того ж , саме в Туреччині. Дитячу команду підтримує Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту.
Погоджуюсь з Вами в питанні доцільності введення шахів в систему шкільної освіти. Адже шахи водночас і наука, мистецтво і спорт. Вони розвивають пам'ять, логіку, виховують наполегливість, стійкість, винахідливість, а також вміння стримувати емоції. Спостереження психологів підтверджують, що показники розумового розвитку у школярів, що вивчають гру в шахи, через досить короткий час стають вищими, ніж у однолітків.
Усе це пояснює відомий вислів: «Шахи - гра королів».
Проте питання внесення змін до шкільної програми – радше до Міністерства освіти і науки України. І зокрема, до Міністра Івана Вакарчука, який, на скільки мені відомо, сам є великим прихильником шахів. За часів його керівництва команда Львівського університету ім.Франка ставала неодноразовим клубним чемпіоном України.
And_100 _ 03.04.2009, 16:19  Лінк
Юрий, прокоментируйте, пожалуйста, ситуацию, которая сложилась в "Державному фонді сприяння молодіжному житловому будівництві". Я живу в Харькове, с декабря 2005 года получаю из Фонда компенсацию процентной ставки кредита Укрсоцбанка. Мне по договору с Фондом определена компенсация в размере 2,0 учетной ставки Нацбанка. Задержки по выплате тянутся еще с того времени, но они составляли 2-3 месяца. Сейчас же задержки уже 6 месяцев (около 15 000 грн). И это при том, что я исправно банку плачу креди
Юрій Павленко _ 07.04.2009, 12:06
Треба визнати, що механізм часткової компенсації державою ставок кредитів, наданих комерційними банками на будівництво чи придбання житла, справді неповороткий.
Але зауважу, що це – бюджетні кошти, які потребують за Бюджетним кодексом повного документального підтвердження про їх цільове використання. Таким чином, державний фонд не виплатить вам компенсацію, допоки від банку не надійде інформація, що підтверджує сплату вами банківських відсотків. У свою чергу, банк не надішле цей реєстр, допоки ви не сплатили цих відсотків.
Будь-яка затримка у цьому ланцюжку і призводить до розтягування терміну компенсації.
Утім, запевняю, що держава виконає усі взяті на себе зобов’язання перед молодими позичальниками у повному обсязі.
А ви, в свою чергу, тримайте більш тісний контакт із регіональним управлінням Фонду – не давайте і їм розслаблятися.
androgen _ 05.04.2009, 00:55  Лінк
Кілька місяців тому у інтерв'ю УНІАН Ви заявили, що в Україні немає бездомних дітей. Приблизно в той же час я особисто лише у Києві нарахував їх за один день зо два десятки.
Ви помилилися цифрами чи датами?
Юрій Павленко _ 06.04.2009, 15:41
Давайте будемо відвертими. Вуличне життя дітей закріпилося за радянських часів, "часів щасливого дитинства", коли були створені інтернати – будинки для дітей з решітками на вікнах. Вже тоді діти ділилися на наших і чужих. Згодом за часів незалежності ми ще десять років закривали очі на безпритульність, удавали, що її не існує.
Тому ясна річ, побороти безпритульність одним махом неможливо. Замало їх виловити, перевиховати… Необхідно руйнувати старі радянські міфи – змінювати ставлення до дітей, свідомість українців, виховувати в них відповідальне батьківство.
Я переконаний, що відповідальні за те, що дитина виходить на вулицю, дорослі – і батьки, і керівники конкретних міст, в тому числі і перехожі, які спокійно рахують таких дітей, проходячи повз них.
Те, чого нам вдалося досягти в результаті реформи останніх 3 років – вагомий результат. Справа навіть не в тому, що кількість рейдів зросла, а кількість дітей зменшилася на 30%. (У притулках у 2005 році перебувало 23 674 дитини, у 2008 році – 17 780 дітей).
Головне – змінилась якість цих дітей.
Ми викорінили таке ганебне явище, як проживання дітей на вулиці роками, навіть місяцями. Якщо в середині дев’яностих 80% дітей у притулках були вилучені з вулиці, то сьогодні 80% вилучаються із неблагополучних сімей, а отже, дитина не набуває досвіду вуличного життя.
Прогрес у подолання безпритульності як такої ми пов'язуємо з тим, що наша команда перестала боротися з наслідками, а працює з причинами. Ми працюємо з кризовими сім'ями і намагаємось допомогти дитині у скрутній життєвій ситуації ще до виходу на вулицю.
Надважливим є те, що українці почали усиновлювати з притулків. Із загальної кількості дітей, влаштованих після вибуття з притулків до сімейних форм виховання у 2005 році складала 2,2 % у 2008 році цей показних становить 10,2 %. У 2008 році із притулків під опіку, піклування була передано 642 дитини, влаштовано до у прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу 720 дітей, 44 дитини усиновлено громадянами України. Це означає: діти, які отримали сім’ю, більше ніколи не опиняться на вулиці.

Також правдою є і те, що під час кризи ми фіксуємо зростання контингенту безпритульних. Цьому сприяє зниження рівня життя українців, зростаюче безробіття, необхідність виїзду на заробітки закордон батьків, які залишають дітей напризволяще.
Цьому сприяє також жорстокість та насильство в сім’ях, проти якої Міністерство започаткувало кампанію "Стоп, насильству!".
Сторінки:      Попередня      Наступна 
Юрій Павленко
102
149
336