Середа, 26 січня 2021, 02:14

Юрій Павленко

Міністр у справах сім'ї, молоді та спорту
Після перевірки модератором Ваше питання буде опубліковане і за нього зможуть поголосувати читачі "Української правди". На найпопулярніші і найцікавіші запитання будуть надаватися відповіді допоки триває конференція.
romix21 _ 30.04.2009, 15:11  Лінк
Пане міністре, чи можете Ви конкретно вказати - за які місяці 2009року вже здійнено перерахування коштів на програму "Часткової компенсації" ДЕРЖАВНОМУ ФОНДУ СПРИЯННЯ МОЛОДІЖНОМУ ЖИТЛОВОМУ БУДІВНИЦТВУ , і коли можна очікувати поступлення компенсації на рахунки позичальників які вчасно погашають кредит в банках котрі вчасно подають інформацію в фонд??? Дякую. Роман.Івано-Франківськ.
Юрій Павленко _ 05.05.2009, 14:06
Хочу Вас запевнити у тому, що все, обіцяне державою і закріплене у Вашому договорі з Фондом, буде неодмінно виконане і у повному обсязі.
Даруйте, якщо внаслідок складної процедури щодо підтвердження використання бюджетних коштів, компенсація до Вашого рахунку надходить із деяким запізненням.
Myko _ 05.05.2009, 12:02  Лінк
Ви постійно говорите про моду на усиновлення. Якою є динаміка усиновлення в останні три роки? Чи зросла зацікавленість українців в усиновленні?
Юрій Павленко _ 05.05.2009, 13:41
Українці ніколи не були байдужими до долі дитини-сироти, навіть коли усиновлення вважалось темою, закритою до обговорення. Невипадково більшість дітей, які втратили батьків, виховуються під опікою в сім’ях родичів.
На жаль, інколи дитина-сирота не має родичів, які б могли взяти її до себе в родину, і тоді дитина опиняється в інтернаті.

Сьогодні активність громадян України, які бажають усиновити дитину, дуже висока. Впродовж останніх років про усиновлення багато і відкрито говорять. Ця тема перестала бути закритою. Якщо раніше люди, які усиновили дитину, соромились про це казати, то зараз це стало звичною справою. Змінилось ставлення суспільства до усиновлення.
Нарешті усі зрозуміли - усиновлення це всього лиш спосіб появи дитини в родині. Після усиновлення ні для дитини, ні для батьків не має ніякого значення - як вони знайшли одне одного. Головне, що у батьків з’явилась дитина, а у дитини - мама і тато.
Щодо цифр, кількість родин, які бажають усиновити дитину-сироту, зростає щорічно. У 2006 році громадянами України усиновлено 1477 дітей-сиріт, у 2007 – 1784 дитини, а у 2008 – 2066 дітей.
До речі, у першому кварталі 2009 року усиновлено на 20% дітей більше, ніж протягом аналогічного періоду минулого року.
Очікуємо, що у поточному році наші громадяни України усиновлять близько 2 500 дітей-сиріт.
nikitos _ 28.04.2009, 23:54  Лінк
мою кандидатуру подали на Премію КабМіну.
де можна взанати якісь попередні дані
Юрій Павленко _ 05.05.2009, 10:42
Згідно з Положенням про Премію Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України (постанова КМУ від 21.11.2007 № 1333) створюється Комітет на чолі з Віце-прем’єр-міністром з присудження згаданої премії, який у травні розглядає подання про присудження премії та проводить конкурсний відбір кандидатів.
Рішення Комітету є підставою для підготовки проекту розпорядження Кабінету Міністрів України про присудження премії, яке затверджується протягом червня.
Після затвердження розпорядження Кабінету Міністрів, Міністерство запрошує лауреатів премії на урочисту зустріч з керівництвом Уряду.
Урочисте вручення диплому, нагрудного знаку та грошового еквіваленту лауреатам премії здійснюється у третій декаді червня - до Дня молоді.
Myko _ 29.04.2009, 18:35  Лінк
Цікавить Ваш, п.міністре, коментар стосовно намірів Росії ввести комендатську годину для дітей до 18 років: що це, поліційне змушення дотримуватися порядку чи необхідний крок для безхмарного дитинства?
Юрій Павленко _ 30.04.2009, 07:59
Я вітаю рішення Російської федерації, яка прийняла поправки до Закону «Про головні гарантії прав дитини в РФ», що обмежують перебування неповнолітніх в громадських місцях після 22.00 та вночі без супроводу дорослих.
Гадаю, не дуже доречно вживати термін «комендантська година» - це з розряду воєнних термінів.
На мою думку, це плавний перехід до ювенальної юстиції, коли не дитина винна в тому, що вона скоїла злочин, а винні дорослі, які недослідкували, не зупинили, не захистили, не приділили належної уваги дитині.
Це той пріоритет, який Україна визначила в Національному плані дій на виконання Конвенції ООН про права дитини. В самій Конвенції передбачено, що кожна держава повинна підпорядковувати своє законодавство захисту прав дитини, посилюючи відповідальність дорослих за захист прав дітей, за їх майбутнє. У першу чергу це стосується батьків.
Зрештою, законодавчі нововведення в Росії були ініційована в Україні ще раніше. Хоча наші ініціативи не такі радикальні. Ми виходили з позиції – побачити, як діятиме цей механізм, на скільки він ефективний.
На жаль, українське нововведення було відкладено через дискусію з Міністерством юстиції, де новацію кваліфікували як обмеження прав людини.
Проте ми з цим трактуванням не погоджуємось: будь-яка дія на захист прав дитини зробить більш відповідальними і батьків, і усіх дорослих, які є свідками вчинення дитиною протиправних дій.
Сьогодні Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту підготовлений проект змін до Закону про охорону дитинства, яким передбачено цілий ряд змін. Є також ряд депутатських ініціатив, направлених на посилення відповідальності батьків.

Ключовий момент нового законопроекту звучить наступним чином: порушення громадянами, що не досягли 16-річного віку, правил щодо знаходження в громадських місцях – на вулиці, в розважальних закладах, кафе, ресторанах барах і т.д., що може зашкодити їх фізичному, духовному, морально-етичному розвитку, встановлених рішенням відповідних рад, без батьківського нагляду чи поважних причин - тягне за собою стягнення штрафу з батьків.
Відповідальність за це покладається, по-перше, на батьків. В результаті – ми виходимо на інший рівень культури і ставлення до сімейних цінностей, до майбутнього дитини.
По-друге, відповідальність ляже на плечі власників закладів – дискотека, бар, нічний клуб – це місця, де дитина може призвичаїтись до раннього вживання алкоголю, інших шкідливих звичок.
По-третє, відповідальними є також і правоохоронні органи. Міліція чи уповноважена особа, яка має право складати відповідні акти, зобов’язана буде доправити дитину не у відділок, а додому – передати в руки батьків чи родичів.
З іншого боку ми розуміємо: сама по собі заборона ефективною бути не може. Діти пізнають життя. Тож завдання держави – не просто заборонити, а запропонувати інший спосіб проведення вільного часу для дітей.
Своїм першочерговим завданням ми бачимо будівництво нових спортивних майданчиків, створення, розвиток мережі клубів за інтересами, позашкільних закладів, де могла б реалізувати себе дитина, відчути себе успішною. Поплавати, поганяти з друзями в м’яча, піти на гурток з авіамоделювання чи електроніки - це ефективніший метод самовираження, ніж нічна вулиця чи бар.
kurzeb _ 15.04.2009, 16:02  Лінк
http://finance.bigmir.net/useful_articles/iad/78494/ Вот ссылка на материал,где ситуация описывается,как близнец,похожая на ту,что я описываю в своих вопросах. И такие ситуации существуют в очень многих сферах нашей жизни сегодня.Но мы говорим конкретно о проблемах Минмолодьспорта,где довольно в большой степени можно независимо, такую ситуацию исправлять.И зависит это исправление и принятие правильных законов,процентов на 90 от Министра (дальше этого министерства,а именно от Вас ,Вашего понимания вопроса и Вашей воли.А особенно в вопросе розграничения и функционирования профессионального и детского,любительского и пр. ,спорта.Что на сегодня,не изменение законодательной базы(глубинного понимания этого и принятия ПРАВИЛЬНЫХ законов в этом направлении) и ведёт к полному искривлению понимания финансирования нашего спорта,отсюда его деградированию и главное,поощрению коррупции в нём.
Ещё раз успехов Вам в работе и надеюсь на серьёзность Вашего отношения к описанным вопросам,желанию разобраться в этих процессах и сформировать ПРАВИЛЬНУЮ законодательную базу,что позволит резко урезать коррупционную составляющую финансирования нашего спорта,а так же отсюда автоматически даст возможность развиваться и прогрессировать в своей стране Украинским спортсменам.
Юрій Павленко _ 30.04.2009, 00:59
Гадаю, питання щодо ПРАВИЛЬНИХ законів, ПРАВИЛЬНОГО розвитку спорту – питання дискусійне.
Про це справді треба дискутувати, але аргументовано, без звинувачень, ярликів.
В іншому випадку - це несерйозна розмова.
Пропонуйте! Якщо у вас є пропозиції щодо покращення української законодавчої бази – надсилайте на адресу Міністерства.
Myko _ 29.04.2009, 18:27  Лінк
Пане міністре, яка ваша версія інциденту довкола готелю "Спорт"
Юрій Павленко _ 29.04.2009, 22:20
Поширена в ЗМІ інформація, заяви керівників ДП «Готель «Спорт» не відповідають дійсності.
Я розцінюю їх як провокації, які мають на меті відволікти увагу суспільства від протиправної діяльності посадовців готелю та не допустити проведення планової перевірки.

А підстави для перевірки підприємства – більш, ніж серйозні.

Мова йде, по-перше, про спробу вивести підприємство з державної власності. Побіжне вивчення документів свідчить про те, що бездіяльна політика керівництва ДП могла призвести до викрадення готелю.

Нагадую: готель «Спорт» перебуває у сфері управління Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, яке, згідно законодавства, зобов’язане здійснювати постійний та систематичний контроль за діяльністю цього підприємства.

Тож Міністерство буде послідовно боротися за збереження у державній власності об’єктів спортивної інфраструктури та якісне управління ними. Це стосується, зокрема, Державного підприємства «Готель «Спорт».

Друга підстава для рішення про проведення в квітні Комісією Міністерства перевірки ДП «Готель «Спорт» - постійне надання недостовірної інформації на запити Міністерства про діяльність державного підприємства, систематичне невиконання рішень Уряду і Міністерства, неефективне використання державних коштів та фінансові збитки в зв’язку з діяльністю керівників готелю.

На жаль, Комісія кілька разів намагалася приступити до роботи, але жодного разу не була допущена на об’єкт. Крім того, проти членів Комісії було вчинено ряд провокаційних дій з боку посадовців ДП «Готель «Спорт». Така ситуація змусила мене особисто прибути 28 квітня до готелю разом з членами
Комісії для ознайомленням зі станом речей на підвідомчому державному підприємстві. Цього разу повторилася ситуація, коли членів Комісії до приміщень ДП «Готель «Спорт» не допустили. Таким чином була здійснена спроба перешкодити Міністру та Комісії Міністерства здійснювати визначені законодавством посадові обов’язки.

Між тим, перевірку Державного підприємства «Готель «Спорт» буде обов’язково продовжено із залученням правоохоронних органів, які, я переконаний, дадуть належну оцінку діям посадових осіб підприємства. Для проведення об’єктивної комплексної перевірки до неї будуть залучені представники Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ, Контрольно-ревізійного управління, а результати перевірки будуть оприлюднені в ЗМІ.

Головне завдання для нас – зберегти готель у державній власності, створити всі можливості для того, щоб він ефективно працював, в першу чергу для українських спортсменів. Державний готель «Спорт» буде працювати в інтересах держави, українських спортсменів, а не групки осіб, які вирішили, що це державне підприємство є їхньою приватною власністю.
nata5 _ 29.04.2009, 09:48  Лінк
Впервые узнал о том, что существуют какие-то игры по неолимпийским видам спорта. Неужели в это кризисное время мы успеваем заниматься еще и такими вещами? Если да, то, наверное, Украина не пасет задних. Правда, очень интересно. Расскажите об участии Украины в этих играх – какие успехи уже были и какие шансы у наших в этих соревнованиях ?
Юрій Павленко _ 29.04.2009, 14:31
Для неолімпійських видів спорту Всесвітні Ігри – найважливіша подія чотирирічного циклу. На VIII Всесвітні ігри з неолімпійських видів спорту, які проходитимуть цього року у місті Гаосюн (о. Тайпей), українська збірна поїде вчетверте.
Цього разу Всесвітні ігри з неолімпійських видів спорту відбудуться у м. Гаосюн (о. Тайпей) 16 – 26 липня. Українські спортсмени змагатимуться з пауерліфтингу, бодібілдингу, скелелазіння, підводного спорту, джиу-джитсу, зі спортивної акробатики, художньої гімнастики, стрибків на батуті, стрибків на акробатичній доріжці, сумо, перетягування канату, воднолижного спорту та спортивних танців. Шанси на завоювання медалей – у 8 видах спорту.
Цього року нашу країну представлятимуть 77 спортсменів – про це 2 дні тому було підписано наказ, яким затверджено кількісний та персональний склад національної збірної України, а також перелік спортивного інвентарю, одягу, взуття та аксесуарів для забезпечення участі у Іграх. До складу української делегації також входять 40 тренерів та представники штабу.
Для забезпечення участі спортсменів і тренерів національної збірної України у VIII Всесвітніх іграх з неолімпійських видів спорту Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту буде закуплено спортивний інвентар, одяг, взуття та аксесуари на суму понад півтора мільйона гривень. Також будуть придбані 124 авіаквитки.
Хоча Всесвітні ігри з видів спорту, що не входять до програми Олімпійських ігор, проводяться з 1981 року, українські спортсмени вперше взяли участь у них в 1997 році (м. Лахті, Фінляндія), де виступили на змаганнях зі спортивного танцю, акробатики та пауерліфтингу. Результат участі збірної України у VI Всесвітніх іграх (м. Акіта, Японія) 2001 року - 33 місце серед 93 країн. У 2005 році у м. Дуйзбурзі (Німеччина) Україна поділила 5-7 місця з командами США та Австралії, здобувши 7 золотих, 6 срібних та 8 бронзових медалей.
Мене як Міністра тішить, що в Україні все більше людей займаються неолімпійськими видами спорту і кількість здобутих нагород постійно зростає. 2008 рік для наших неолімпійців взагалі став рекордним.
БУЛО ЗАВОЙОВАНО ПОНАД 100 ЗОЛОТИХ МЕДАЛЕЙ у чемпіонатах світу серед дорослих спортсменів! Більше того – ми вперше ПОДОЛАЛИ МЕЖУ У 1000 НАГОРОД, здобутих у чемпіонатах світу, Європи, кубках світу серед усіх вікових категорій. У 2008 році завойовано 1024 медалі різного ґатунку! Це на 37,26% більше, ніж у 2007 році.
Якщо вас цікавить детальніша інформація про персональний склад національної збірної України, яка візьме участь у VIII Всесвітніх іграх з неолімпійських видів спорту, перебіг змагань – слідкуйте за повідомленнями на сайті Міністерства за web-адресою: http://www.kmu.gov.ua/sport/.
Myko _ 24.04.2009, 19:01  Лінк
Чи правда, що бездітним сім'ям не можна усиновлювати дітей із сусідньої області? Які ще обмеження існують в процедурі усиновлення
Юрій Павленко _ 24.04.2009, 21:50
Усиновити дитину набагато простіше, ніж здається на перший погляд. Для початку потрібно зібрати комплект документів, перелік яких можна отримати у службі у справах дітей за місцем свого проживання.

Підготовка необхідних документів займе 1-2 місяці. Це залежить не лише від служб, але й від активності самої людини. Той самий медогляд можна пройти за тиждень або за місяць.

Далі працівник служби у справах дітей відвідує родину вдома, спілкується з майбутніми усиновлювачами.

Якщо не виникне застережень, заявників беруть на облік як кандидатів в усиновлювачі.

Людину можуть не взяти на облік кандидатів в усиновлювачі, якщо з’ясується, що вона визнана недієздатною або обмеженою у дієздатності, позбавлена батьківських прав щодо власних дітей або раніше усиновлювала дитину і усиновлення скасоване з її вини.

В Україні не можуть бути усиновлювачами особи, які зловживають спиртними напоями або наркотиками, не мають постійного місця проживання та заробітку, а також ті, що мають деякі захворювання (шизофренія, розумова відсталість та інші). До того ж, різниця у віці між дитиною та усиновлювачами має становити не менше 15 та не більше 45 років.

Після отримання висновку про те, що заявник може бути усиновлювачем, починається підбір дитини для усиновлення.

Інколи люди думають, що підбір дитини виглядає так: "потенційні батьки" ходять по дитячих закладах і вибирають собі сина або доньку. Це не так.

Інформація про дітей, які очікують на усиновлення – на руках у служб у справах дітей місцевого і обласного рівнів та Державному департаменті з усиновлення та захисту прав дитини. Тут кандидатам в усиновлювачі надають інформацією про дітей (стан здоров’я, наявність братів або сестер, що сталось з біологічними батьками дитини, показують фото дитини) і видають направлення для знайомства з дитиною.

Від моменту знайомства з дитиною до часу, коли рішення суду про усиновлення набере законної сили, кандидати в усиновлювачі мають право щоденно відвідувати дитину та спілкуватися з нею.

Тривалість процесу усиновлення дуже різна. Все залежить від того, дитину якого віку та стану здоров’я подружжя бажає усиновити. Якщо родина орієнтується на усиновлення немовляти, доведеться чекати. Дітей такого віку, які можуть бути усиновлені, у двічі менше, ніж осіб, які хочуть їх усиновити.

Процес усиновлення дитини віком 3-5 років займе менше часу. Але якщо кандидати в усиновлювачі бажають усиновити абсолютно здорову дитину, не виключено, що для її пошуку доведеться їхати в інший район або область. До речі, в західних областях України (Львівській, Тернопільській, Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Рівненській, Чернівецькій) дітей, які перебувають на обліку для усиновлення, дуже мало. Мешканці цих регіонів, як правило, усиновлюють дітей в інших областях.

Загалом серед дітей, які очікують на усиновлення, близько 28 тисяч – це переважно діти віком старше семи років. На жаль, громадян, які б хотіли усиновити дитину старшого віку, небагато. Тому сьогодні дуже актуальним є питання пошуку родини для дітей шкільного віку, а також великих груп братів і сестер з трьох – шести дітей.

Якщо знайомство з дитиною пройде успішно, можна готувати документи для подання до суду. Усі необхідні документи готуються службою у справах дітей протягом 10 днів. Рішення про усиновлення дитини приймається судом за місцем проживання дитини. Воно набирає законної сили через 10 днів після прийняття.

Після цього дитину можна забрати додому.
frosinyak _ 18.04.2009, 00:49  Лінк
Чи відомо Вам, що в Україні існує декілька десятків організацій, які займаються популяризацією та розвитком інтелектуальних ігор (спортивні «Брейн-ринг», «Що? Де? Коли?», і т.п.)? Чи відомо Вам, що в Україні існує ціла система національних чемпіонатів з інтелектуальних ігор, а українські команди займають провідні місця на міжнародних турнірах за повної відсутності державної підтримки? Скажіть, коли інтелектуали дочекаються підтримки держави, обіцяної Вами, ще за минулої міністерської каденції?
Юрій Павленко _ 24.04.2009, 19:32
Особисто я вважаю, що такий формат ігор повинен бути підтриманий державою - і Міносвіти, і Мінкультури, і нашим Міністерством.
Сьогодні затверджено Державну цільову соціальну програму “Молодь України” на 2009-2015 роки” (постанова КМУ №41), в якій окремим розділом визначено завдання щодо створення умов для інтелектуального самовдосконалення молоді, творчого розвитку особистості.
Інтелектуальні ігри розвивають мислення, дозволяють навчитися самостійно приймати рішення та знаходити вихід із життєвих ситуації. Це одна з найкращих форм соціальній комунікації, яка впливає на світосприйняття, формування особистості, сприяє творчому самовираженню молодого покоління.
З метою створення умов для інтелектуального самовдосконалення молоді та організації її змістовного дозвілля у 2008 році у Харківській області Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту провело Міжнародний молодіжний фестиваль інтелектуальних ігор.
В рамках фестивалю було проведено змагання з інтелектуальних ігор «Що? Де? Коли?», брейн-рингу та круглий стіл на тему „Досвід організації роботи з працюючою молоддю на підприємствах України та діяльність громадських об’єднань працюючої молоді”.
Другий рік поспіль Міністерство залучається до проведення, по-перше, Національного молодіжного форуму „Новітній інтелект України”, мета якого пошук, підтримка та залучення інтелектуальної молоді до активної суспільної діяльності через співпрацю з органами влади, громадськими організаціями, аналітичними інституціями та бізнес-середовищем. По-друге, Міністерство курує Міжнародний молодіжний форум «Артеківські діалоги», мета якого - формування молодіжного бачення щодо напрямків сучасної національної молодіжної політики та моделі освіти і виховання в Україні.
Переконаний, цей напрям є ще куди державі розвивати.
stolica _ 24.04.2009, 00:30  Лінк
Прокоментуйте будь-ласка...
Будь у меня такая возможность, я бы сменил федерацию, оставаясь при этом гражданином Украины, - ранее заявлял экс-чемпион мира Руслан Пономарев.
В Україні наш вид спорту держава не підтримує, саме тому наші талановиті шахісти, такі як Сергій Карякін, змінюють громадянство, - каже А. Волокітін.
Что касается украинской сборной, - продолжал Павел Эльянов, - то это невосполнимая потеря, тут нечего обсуждать. Я думаю, что и другие сборники могут потянуться за Сережей.
Юрій Павленко _ 24.04.2009, 19:20
Я особисто стежу за цією ситуацію і тримаю її на контролі. І зроблю все можливе, що втримати визначних шахістів в Україні.

Поки що офіційно до Федерації шахів України заслужені майстри спорту України, міжнародні гросмейстери Сергій Карякін (АР Крим) та Руслан Пономарьов (м. Київ) не зверталися щодо переходу до Російської федерації шахів.

Між тим, Руслан Пономарьов не проявляє зацікавленості з приводу підписання контракту з Міністерством, а Сергій Карякін – не продовжив контракт на 2009 рік.

Виплата винагород спортсменам – шахістам за успішні виступи на чемпіонатах Європи, світу та Всесвітній шаховій Олімпіаді виплачується згідно постанови Кабінету Міністрів України від 22.03.2000 № 539. Оскільки розміри винагород не відповідають рівню та досягненням українських шахістів, які формують імідж держави у світовому співтоваристві, Міністерством будуть внесені відповідні зміни та доповнення до додатку вищевказаної постанови, в тому числі що стосується Всесвітніх інтелектуальних Ігор.
kichkiruk _ 18.04.2009, 13:34  Лінк
Пане Юрію!
На наступних вихідних - 25-26 квітня 2009 року, біля Харкова, відбудеться Чемпіонат України з гри "Що? Де? Коли?" серед молоді.
В одному місці зберуться студенти з ВНЗ усієї країни.
Чи є у Вас бажання особисто привітати їх? Завітати на один вихідний день? Виказати свою підтримку молодіжному інтелектуальному руху?
Якщо так, то даю контакти організаторів:
Олена Кочемировська - Віце-президент ВГО "Ліга українських клубів інтелектуальних ігор":
тел 80675747902
e-mail kolena2000@ukr.net
Юрій Павленко _ 24.04.2009, 18:43
На жаль, особисто до Харкова на чемпіонат мені поїхати не виходить – через щільний графік роботи. Але передав вітання учасникам всеукраїнської гри «Що?Де?Коли?», яка заслужено охопила не лише молодих інтелектуалів, а й мільйони вболівальників. Я також запропонував організатором конкурсу найближчим часом зустрітися - щоб спільно провести наступний чемпіонат.
На мою думку, ця гра має велике соціальне значення. Вона не лише розвиває інтелектуальну молодь, але сприяє популяризації знань про історію та культуру України серед молодих людей.
Важливо те, що провідниками інтелектуальної гри стали студенти. Це – наш авангард, "ядро" національної інтелігенції.
На разі бажаю всім учасникам захоплюючої гри і хай переможуть найрозумніші!
suspiria _ 20.04.2009, 21:07  Лінк
Господин Павленко! За последнее десятилетие уровень физической подготовки молодежи упал до удивительных пределов.На уроках физкультуры в школе гибнут дети, они слабы, больны и неразвиты. Почему Вы не представляете никакой программы по оздоровлению нации, Вас это не интересует? Почему Вы, как министр не проводите кампаний по запрету реклам табачных и алкогольных изделий? Вас это не волнует?
Юрій Павленко _ 24.04.2009, 13:21
Переконаний, не урок фізкультури винен в тому, що трапилися трагедії.
Проблема набагато глибша.
Сама система фізичного виховання не дає можливості дитині протягом навчання в школі розвиватися фізичну активність гармонійно. І ми сьогодні міняємо суть цієї системи.
Мене особисто і як батька, і як Міністра, не влаштовує якість уроку фізкультури, кількість занять. Давайте подивимось реально – що дає дитині 2-3 годин на тиждень уроків фізкультури?
Сьогодні на руках Міністерства є дані про те, на скільки погіршується здоров'я дитини від моменту, коли вона вступає школу, і до моменту, коли закінчує навчання. Картина вражає - здоров'я дитини суттєво погіршується. Хоча має бути навпаки – дитина має виходити зі школи здоровішою, ніж вона туди прийшла.
Щодо суті занять, до 2008 урок фізкультури передбачав тестову систему, що давав максимальне фізичне навантаження на організм дитини. Виходить, що дитина протягом тижня рухається мало, але дві години на її організм дають максимальне фізичне навантаження. Кому це потрібно?
На додачу, система нормативів, виписані ще при СРСР, які вимагалися від школярів, під силу хіба що професійним спортсменам, не дитині. За ініціативою Міністерства ці нормативи були відмінені.
Що ми пропонуємо замість традиційного уроку фізкультури? Головна установка - повернутися до інтересів дитини. На мою думку, урок фізкультури повинен носити і оздоровчий, і ігровий характер. За підрахунками наших фахівців, обсяг рухової активності дитини протягом тижня має бути не 2-3 години на тиждень, а 8-12 годин, залежно від стану здоров’я і фізичних можливостей. Це не означає, що має бути 12 уроків фізкультури. Окрім уроків, необхідно розробити систему рухливих ігор, зарядок, активних перерв, занять в позаурочний час, а також на вихідних, разом із батьками, де дитина повинна організовано, під контролем дорослих, постійно бути в русі.
Тому і стоїть перед нами завдання: розробити до 1 вересня нову систему фізвиховання.

Що стосується системи оздоровлення нації – це набагато ширше питання, яким ми системно займаємося. По-перше, сьогодні на завершальній стадії розробка державної цільової програми "Здорова нація", і в своїх відповідях я про це згадував. У програмі, яка передбачає комплекс заходів щодо оздоровлення українців, будуть прописані чіткі інструменти боротьби зі шкідливими звичками – і тютюнопалінням, і вживанням алкоголю, наркотичних речовин.
Українцям треба дати альтернативу – привчити думати про своє життя, берегти його, пропагувати здоровий спосіб життя. Бо заборонити палити – не вихід. Особливо в нашій країні, де тютюнопаління має глибоке соціальне коріння.
По-друге, Міністерство активно виступає з законодавчими ініціативами щодо боротьби з тютюнопалінням та вживанням алкогольних напоїв.
Нещодавно було розроблено проект Закону України „Про внесення змін до деяких законів України” (щодо посилення контролю продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів), яким передбачено зміни до Законів України: „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, „Про рекламу”, „Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення”. Проект регуляторного акта оприлюднено 16 березня цього року на офіційному сайті Міністерства (http://www. msms.gov.ua). Врегулювання цього питання обмежить продаж і вживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Також в новій редакції Закону „Про рекламу” 18 березня минулого року було внесено зміни до статті Реклама алкогольних напоїв та тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої та тютюнові вироби, тут теж суттєво обмежується їх реклама. Єдине "але": Міністерство не є відповідальним за дотриманням цього закону, хоча він передбачає притягнення до відповідальності за порушення законодавства про рекламу і рекламодавців, і виробників реклами, і розповсюджувачів.
Galin _ 23.04.2009, 12:03  Лінк
Шановний пане Міністре !
Звертається до Вас позичальник, який користується програмою чаткової компенсації відсотків Держфонду сприяння мол. житл. буд-цтву. БЮДЖЕТ 2009, додаток 3, кпк 3401380 (часткова компенсація відсоткової ставки кредитів комерційних банків молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво та придбання житла ) - 50 млн., що значно менше минулорічних асигнувань, хоча потреби явно зросли (ріст курсу валюти запозичень і т.д.). Як Ви плануєте вирішувати цю проблему ?
Юрій Павленко _ 23.04.2009, 17:41
Цього року Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву справді отримав обмежене бюджетне фінансування.

Зокрема, не передбачено коштів на укладання нових договорів за програмою часткової компенсації відсотків кредитів, наданих молодим позичальникам комерційними банками.

Утім, хочу запевнити, що всі зобов’язання держави з компенсації відсотків, взяті у минулих роках, будуть виконані неодмінно та у повному обсязі, передбаченими укладеними угодами.

Якщо не вистачить виділених коштів, виплати будуть забезпечені додатковими асигнуваннями або за рахунок загального фонду Державного бюджету при його коригуванні у найближчій час, або за рахунок стабілізаційного фонду.
oficer _ 22.04.2009, 22:21  Лінк
Рік усиновлення закінчився. Діти сиріти залишилися. Чи буде Держава і надалі підтримувати усиновлення і усиновлювачив?
Юрій Павленко _ 23.04.2009, 13:03
Підсумки першого кварталу 2009 року свідчать про те, що усиновлення українцями демонструє і далі позитивну динаміку. За січень-квітень цього року українські громадяни усиновили 519 дітей-сиріт – це на 30% більше, ніж за перші три місяці минулого року. Між тим, ще близько півтори тисячі справ стосовно рішення про набуття дитиною нової родини перебуває на розгляді в судах.

Збереження позитивної динаміки влаштування дітей-сиріт в нові родини підтверджує, що розвиток сімейних форм виховання залишається і в цьому році одним із найголовніших пріоритетів держави та суспільства.

Я переконаний, що Україна здатна забезпечити головну вимогу Конвенції ООН про права дитини – виховання дитини в сім’ї. І особисто дякую кожній родині, яка усиновила дитину.

Тепер щодо пільг.

По-перше, для того, щоб підтримати родину, яка усиновила дитину, створити сприятливі умови для адаптації дитини в новому оточенні, минулого року в Україні запроваджено надання відпустки у зв’язку з усиновленням тривалістю 56 календарних днів. Право на цю відпустку мають особи, які усиновили дитину старше трьох років. Ті, хто всиновив дитинку меншого віку, можуть скористатись відпусткою по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

По-друге, з 1 січня 2009 року усиновлювачам (у випадку усиновлення дитини подружжям – одному з них) виплачується допомога на дитину у розмірі 12 240 гривень. У випадку усиновлення двох і більше дітей - допомога буде виплачена на кожну дитину. Для отримання допомоги необхідно звертатись до органів праці та соціального захисту населення за місцем свого проживання.
KRASS _ 17.04.2009, 17:38  Лінк
Пане міністр, дуже цікаво дізнатися чи визначилися вже зі складом наших спортсменів до зимової олімпіади? І, до речі, які види спорту від України "поїдуть" на олімпіаду?
Дякую.
Юрій Павленко _ 21.04.2009, 08:13
Оскільки змагання в різних видах спорту триватимуть протягом 2009 року, сьогодні немає остаточних цифр щодо кількості українських спортсменів, що поїдуть на Олімпіаду в Ванкувер.

За прогнозами наших спеціалістів, українська збірна налічуватиме 54-57 спортсменів і буде представлена в 9-11 видах спорту. Це: біатлон, фігурне катання, лижні гонки, стрибки з трампліну, лижне двоборство, сноубордінг, санний спорт, шорт-трек, фрістайл, гірськолижний спорт, ковзанярський спорт.

Що стосується ліцензій, сьогодні твердо можна говорити твердо про 11 спортсменів (6 дівчат, 5 юнаків) біатлону, які за результатами двох чемпіонатів світу у Швеції та Кореї виконали кваліфікаційні нормативи на участь в Іграх. Плюс практично завойовані ліцензії у фігурному катанні (пара Волосожар-Морозов), а також у фрістайлі – ще 6 спортсменів.

Найгарячіша пора змагань припаде на жовтень-листопад-грудень, коли відбуватимуться етапи кубку світу.

Офіційні дані щодо участі національних збірних команд в Іграх будуть опубліковані 15-21 січня 2010 року.
Myko _ 16.04.2009, 12:00  Лінк
Пане міністре, дозвольте 2 взаємопов'язаних, як на мене питання: 1. Чи є в Україні пільги (і які саме) для багатодітних сімей? 2. Якщо, наприклад, наша сім’я хоче усиновити дитину - кілька років тому багато говорилось про спрощення процедури для українських батьків - який сьогодні шлях усиновлення (якщо можна по пунктах)? Скільки часу може зайняти весь процес?
Юрій Павленко _ 18.04.2009, 00:24
Cьогодні встановлено ряд пільг малозабезпеченим громадянам, сім’ям з дітьми, якими можуть скористатися багатодітні сім’ї. Законом України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” встановлено гарантований державою рівень матеріальної підтримки сімей з дітьми шляхом надання державної грошової допомоги з урахуванням складу сім’ї, її доходів та віку дітей.
Відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” надається грошова допомога найменш соціально захищеним сім'ям, а саме тим, які мають середньомісячний сукупний дохід нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї.
Відповідно до Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб” платник податку, який має троє і більше дітей віком до 18 років (у розрахунку на кожну дитину), має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного з джерел на території України від одного працедавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги.
Законом України „Про охорону дитинства” на місцеві органи влади покладено завдання організації пільгового проїзду міським пасажирським транспортом (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості дітей з багатодітних сімей. Держава гарантує дітям, які потребують соціального захисту, пільгові умови для вступу до державних та комунальних професійно-технічних, вищих навчальних закладів, за умови наявності у них достатнього рівня підготовки.
Урядом у 2004 р. запроваджено надання одноразової грошової допомоги непрацюючим малозабезпеченим громадянам, зокрема багатодітним, у випадку тривалої хвороби, смерті близьких родичів (одного з подружжя, дітей) чи стихійного лиха.
Якщо багатодітні родини є малозабезпеченими, їх діти забезпечуються безкоштовними гарячими обідами, відповідно до постанови Кабінету Міністрів “Про організацію харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх навчальних закладах”.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів “Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів” для сімей, які мають трьох і більше дітей, за перебування та харчування дітей у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах встановлено знижку у розмірі 50%, а сім’ї, середньомісячний сукупний дохід яких нижче 100 грн. у розрахунку на одну особу, взагалі звільняються від плати за перебування та харчування дітей у цих закладах.
Постановою Кабінету Міністрів “Про організаційне і фінансове забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей в Україні” передбачено щорічне в першочерговому порядку забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей із багатодітних сімей.
Відповідно до Положення про призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів № 848, за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, які надаються відповідно до чинного законодавства, і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів обов’язкового відсотка платежу, багатодітні сім’ї можуть скористатися правом на отримання адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.
Відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення” жінки, які народили п’ятеро або більше дітей і виховали їх до восьмирічного віку, а також матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до цього віку, мають право на пенсію за віком після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 15 років із зарахуванням до стажу догляду за дітьми, але не довше, ніж до досягнення кожною дитиною 3–річного віку.
Згідно з Законом „Про пенсії за особливі заслуги перед Україною” матерям, які народили п’ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку, особам, відзначеним почесним званням України "Мати-героїня", встановлюється пенсія за особливі заслуги перед Україною.
Пенсія за особливі заслуги встановлюється жінкам, які мають право на пенсію за віком, по інвалідності, у разі втрати годувальника та за вислугу років як надбавка до розміру пенсії, на яку має право особа згідно із законом.
Матерям, які народили п’ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку надбавка встановлюється в розмірі від 35 до 40% прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність.

2) Що ж до процедури усиновлення, на веб-сайті Міністерства викладена схема усиновлення громадянами України у десяти кроках, які сім’я має зробити, якщо у неї з’явилося бажання усиновити дитину - http://www.kmu.gov.ua/sport/control/uk/publish/article?art_id=71365&cat_id=69438, а також детальна покрокова інформація - http://www.kmu.gov.ua/sport/control/uk/publish/article?art_id=101235&cat_id=69438
1-й крок: подружжя, яке бажає усиновити дитину, звертається з письмовою заявою до служби у справах дітей за місцем проживання. До заяви додаються документи, починаючи від довідки про зарплатню і стан здоровя батьків – до довідки про відсутність судимостей.
2-й крок: протягом 10 днів працівник служби у справах дітей складає акт про обстеження житлово-побутових умов потенційних батьків-усиновителів, готує висновок. У разі прийняття позитивного рішення ставить на облік як кандидатів в усиновлювачі.
3-й крок: кандидати в усиновлювачі знайомляться з банком даних дітей, які підлягають усиновленню.
4-й крок: Служба у справах дітей за місцем звернення кандидатів видає направлення на конкретну дитину, яка перебуває на обліку в службі, до дитячого закладу для знайомства та встановлення контакту з нею.
5-й - кандидати в усиновлювачі звертаються в службу у справах дітей за місцем перебування дитини із заявою про бажання усиновити її.
Керівник дитячого закладу мусить надати кандидатам чимало документів щодо дитини (в тім числі й свідоцтва про смерть батьків або копію рішення суду про позбавлення батьківських прав, висновок про стан здоров’я дитини, фізичний, розумовий стан і т.д.).
Кандидат в усиновлювачі має право ознайомитися з особовою справою дитини, яка може бути усиновлена, провести додаткове медичне обстеження дитини, яка може бути усиновлена.
6-й крок: Служба у справах неповнолітніх за місцем проживання дитини протягом 10 робочих днів готує висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини для подання до суду. Якщо висновок позитивний, до суду подаються 14 документів (заява про усиновлення, довідка про зарплату, висновок про стан здоров’я дитини і т.п.).
7-й крок: Проходить судове засідання про усиновлення. Усиновлення дітей здійснюється на підставі рішення суду.
8-й крок: отримавши копії рішення суду (через 10 днів з дати винесення рішення), усиновлювачі зобов’язані особисто забрати дитину з місця її перебування після надання копії рішення суду про усиновлення та копії паспортів кожного з усиновителів.
9-й крок: в органах реєстрації актів цивільного стану на основі рішення суду та старого свідоцтва про народження дитини видається свідоцтво про усиновлення, нове свідоцтво про народження та вноситься запис про дитину в паспорт усиновителів.
10-й крок: зареєструвати дитину в паспортному столі за місцем проживання усиновителів.
toruz _ 10.04.2009, 19:09  Лінк
Пане міністре! Що Ви можите порадити випускникам шкіл, які закінчили їх 5-15 років тому, котрі бажають поступити на навчання до ВНЗ. Тести здавать - це смішно і дискрімінаційно. Як бути. Якщо у Вас є пропозиція, то поставте на шлях істений Вашого колегу Вакарчука та єже з ним, який не любить робочу молодь. Дякую за відповідь
Юрій Павленко _ 17.04.2009, 22:48
Тестування – не моя парафія, це відповідальність Міносвіти.
Тому відповім просто – не як Міністр, а як людина, яка вважає вищу освіту одним з станів людини, який наближує її до рівня інтелігенції.
Гадаю, якщо є знання – їх можна продемонструвати в будь-якому вигляді, чи то екзамен, чи то тестування. Якщо є знання - їх демонструвати зовсім не смішно, а тим паче - не дискримінаційно.
Мене особисто дивує: на конференції майже поряд стоять два взаємо протилежні питання – про відміну тестування і викорінення хабарництва. Система незалежного тестування створювалась в тому числі і для того, щоб унеможливити хабарі в системі освіти.
Myko _ 17.04.2009, 01:07  Лінк
цікаво, і за кого міністр Павленко буде вболівати в "українському" півфіналі Кубка УЕФА? зрештою, цікаво також і за кого вболіватиме у півфіналі Кубка... України? :)
Юрій Павленко _ 17.04.2009, 22:02
Вболіватиму за український футбол - і в півфіналі, і, безперечно, у фіналі! Я закликаю усіх українців щиро вболівати і додати нашим хлопцям снаги.
Для мене особисто, як для Міністра, вихід українських клубів в півфінал, а тим більше в фінал – історична подія, якої ми всі чекали. Проте це не чудо, а серйозний етап у розвитку українського клубного футболу. А це гра, в яку вірять мільйони українців.
На сторінках конференції я вже відповідав на запитання про підготовку українських футболістів до чемпіонату Європи. Готується все – і стадіони, і інфраструктура, і дороги, а паралельно росте рівень підготовки українських футболістів.
Сподіваюсь, і битва українців за фінал в єврокубку, і Євро 2012 дасть поштовх для розвитку футболу в Україні – як на професійному, так і на масовому рівні. Це гра як для тіла, так і для душі та голови. Бо футбол розвиває і вольові якості, і стратегічне мислення.
OZIRIZ _ 17.04.2009, 16:57  Лінк
Скажите пожалуйста, Юрий, будет ли какя-то централизованная организация отправки болельщиков на финал кубка УЕФА в Стамбул или надо самим решать этот вопрос?
Спасибо.
Юрій Павленко _ 17.04.2009, 19:07
Згідно процедури УЄФА, право на розповсюдження квитків на фінал кубку УЄФА, що відбудеться 20 травня у Стамбулі, отримують фіналісти змагання. В українському випадку, право на розповсюдження квитків отримає або ФК «Динамо» (Київ), або ФК «Шахтар» (Донецьк).
Зрозуміло, це питання визначиться відразу після завершення півфінального матчу 8 травня, на якому змагатимуться за вихід у фінал два українські клуби.
Орієнтовна квота на квитки, визначена УЄФА, – 4-7 тисяч. За ними вболівальники зможуть звернутися до клуба-фіналіста після 8 травня.
oficer _ 17.04.2009, 16:44  Лінк
Юрій Олексійович! Підкажить будь - ласка! Яким чином і де можна придбати квитки на зимові Олімпійські ігри у Вакувер!
Юрій Павленко _ 17.04.2009, 18:56
Виконком Національного Олімпійського комітету прийняв рішення направити у Ванкувер 50 чоловік – 2 групи (спеціалісти та спонсори) по 25 чоловік. Обмеження місць туристичної групи на цих змаганнях пов’язане з процедурно-організаційними моментами. На сьогодні вдалось зарезервувати у ванкуверських готелях лише 50 місць, та й проблема віз обмежує можливості.
Що стосується уболівальників, тут питання поїздки до Ванкуверу можна вирішити хіба через туристичну фірму, яка працюватиме з групами вболівальників, які бажають поїхати на зимову Олімпіаду 2010 року.
Сторінки:      Попередня      Наступна 
Юрій Павленко
102
149
336