Четвер, 20 січня 2021, 13:35

Юрій Павленко

Міністр у справах сім'ї, молоді та спорту
Після перевірки модератором Ваше питання буде опубліковане і за нього зможуть поголосувати читачі "Української правди". На найпопулярніші і найцікавіші запитання будуть надаватися відповіді допоки триває конференція.
аврам1963 _ 16.09.2009, 15:14  Лінк
Як будуть задіяні державні підприемства в облаштуванны зон гостинності при проведенні ЕВРО 2012.? Яка подальша їхня доля?
Юрій Павленко _ 23.09.2009, 18:01
Міністерство виступило з ініціативою щодо розробки та затвердження концепції розвитку Національного спортивного комплексу "Олімпійський", а також перспективного плану використання прилеглих до нього територій як місць розміщення об’єктів спортивної інфраструктури, що відповідатимуть вимогам до проведення міжнародних спортивних змагань та культурно-видовищних заходів найвищого рівня. Ми виступаємо за те, щоб усі державні підприємства, усі земельні ділянки були включені в єдиний комплекс і працювали в майбутньому на розвиток українського спорту.
Розробка документу має здійснюватись за участі широкого кола зацікавлених та компетентних організацій. Зокрема, вчора було підписано угоду з Національним олімпійським комітетом та Федерацією легкої атлетики, з тим, щоб при реконструкції НСК були враховані вимоги Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій. При дотриманні цих вимог ми зможемо претендувати на проведення не тільки національних, а й міжнародних легкоатлетичних змагань.
Сьогодні планування території НСК "Олімпійський" та навколо нього здійснюється згідно вимог УЄФА до проведення фінального матчу ЄВРО 2012 і щодо безпеки перебування та евакуації глядачів, і щодо організації необхідних функціональних зон, тобто зон гостинності, паркінгу, розміщення телетрансляційних фургонів.
Враховуючи, що у перспективі НСК "Олімпійський" може стати місцем проведення інших масштабних міжнародних змагань як з футболу, так і легкої атлетики, культурно-видовищних заходів найвищого рівня, для забезпечення їх якісного проведення може виникнути необхідність поновлення функціональних зон фіналу ЄВРО 2012 у повному або частковому вигляді.
Це має бути обов'язково враховане при доопрацюванні концепції розвитку спортивного комплексу та перспективного плану використання прилеглих до нього територій як місць розміщення об’єктів спортивної інфраструктури після проведення ЄВРО 2012.
romix21 _ 18.09.2009, 15:16  Лінк
Шановний Юрій Олексійовичу! У молодіжному фонді грошей на програму часткової компенсації ставок кредитів досі немає...??? Вони обмежені мізерними місячними лімітами та з їхніх слів "постанова уряду нічого не вирішує" - вирішують гроші і те коли вони надійдуть на рахунок фонду! То коли ж нашим сім'ям надійде обіцяна допомога????? Щиро дякую.
Юрій Павленко _ 23.09.2009, 16:27
Склалася направду абсурдна ситуація: постанова уряду про виділення необхідних коштів на програму часткової компенсації за рахунок стабілізаційного фонду є. А, власне, самих грошей так досі і немає.
І справа не у відсутності коштів як таких. Усі рішення, що стосуються державних фінансів, мають бути погоджені у парламентських комітетах - бюджетному та з питань фінансової і банківської діяльності. Бюджетний комітет урядову постанову погодив, а у фінансово-банківського до неї поки руки не дійшли. Певне, є більш важливі справи. Вибори, скажімо.
Сподіваюся, у парламентарів, попри вибори, різні політичні уподобання, вистачить відповідальності не доводити ситуацію з виконанням державою взятих на себе зобов’язань перед молодими сім’ями до вищого ступеню соціальної напруги.
ohab _ 17.09.2009, 13:13  Лінк
Пане Міністр! Поясніть ситуацію з Елтоном Джоном. Чому йому відмовили в усиновленні нашого хлопчика? З моральних міркувань чи справді наші закони не дозволяють цього зробити?
Юрій Павленко _ 20.09.2009, 12:30
Ми вдячні Серу Елтону Джону, а також фонду АнтиСНІД Олени Франчук, за увагу до теми ВІЛ-інфікованих дітей в Україні.
Я сприймаю бажання відомого співака усиновити українського хлопчика як заклик українському суспільству – що можна усиновлювати дітей незалежно від їхнього стану здоров’я. Тому що усі діти хочуть мати сім’ю. Це природно.
Тому я з вдячністю сприймаю приїзд в Україну, його благочинну діяльність Сера Елтона Джона як приклад – як треба ставитись до тих людей, які потребують допомоги, підтримки та розуміння. Ми ставимось до нього з великою повагою і запрошуємо частіше приїжджати до України.
Що стосується конкретної ситуації, яка викликала великий інтерес суспільства – згідно українського законодавства співак не може усиновити хлопчика, якого показали усі засоби масової інформації світу.
По-перше, цей хлопчик не має статусу сироти і не перебуває в базі даних дітей, які можуть бути усиновленими. Більше того, у нього є рідна мама і брат. У мами хлопчика непроста історія, проте вона пройшла реабілітацію, на даний час вже знайшла роботу. І я сподіваюсь, найближчим часом хлопчик повернеться в сім’ю.
Друге. У хлопчика не підтверджений ВІЛ-позитивний діагноз. Тобто до закінчення обстеження ми вважаємо його здоровою дитиною. Я хочу звернутися до громадськості, до всіх ЗМІ проявити толерантність і не спекулювати на темі здоров’я хлопчика. Українське законодавство не дозволяє згадувати його ім’я і показувати його по телебаченню. На жаль, ситуація вже допустила чимало некоректності щодо нього.
По-третє, українське законодавство, враховуючи інтереси дитини встановило вікову різницю між дитиною та усиновлювачем у 45 років. Обов’язковою умовою для міждержавного усиновлення є також перебування в шлюбі (ст.211 Сімейного кодексу України). Згідно українського законодавства, чітко визначається, що шлюб може бути лише між чоловіком та жінкою (ст.21 кодексу).
Є також ще одна умова, яка має бути дотримана при усиновлення української дитини громадянами інших країн – після набуття дитиною статусу сироти є річний мораторій на усиновлення іноземцями, з тим, щоб цю дитину могла всиновити українська сім’я.
ohab _ 10.09.2009, 02:08  Лінк
Чому довкола звучать численні заяви про те,що нск "Олімпійський", готуючись до ЄВРО 2012, втратив бігові доріжки і решта легкоатлетичних зон. хіба ви не обіцяли, що на стадіоні будуть проводитись чемпіонати європи, світу з легкої атлетики?
Юрій Павленко _ 13.09.2009, 13:35
Обіцяю, НСК "Олімпійський" залишиться багатофункціональною ареною. Заяви про знащення легкоатлетичної складової на стадіоні - політичні спекуляції. Під час зустрічі з народними депутатами на початку вересня безпосередньо на стадіоні я на цьому наголосив, демонструючи народним обранцям проект розвитку НСК.

У четвер, 17 вересня, під час проведення традиційного "Дня відкритих дверей" на стадіоні НСК "Олімпійський" планується підписання угоди між Міністерством України у справах сім'ї, молоді та спорту та Національним олімпійським комітетом України і Федерацією легкої атлетики України щодо забезпечення виконання вимог міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій під час реконструкції НСК "Олімпійський". В церемонії підписання документу візьмуть участь і член МОК, і президент Федерації легкої атлетики України Валерій Борзов, президент НОК України Сергій Бубка, члени виконкому НОК, спортсмени та тренери національних збірних команд України.

Новий стадіон відповідатиме не тільки вимогам УЄФА, але й стандартам Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій. В подальшому НСК "Олімпійський" буде центром підготовки для легкоатлетів. Крім футбольних матчів, на арені будуть проводитися міжнародні легкоатлетичні змагання.

Згідно проекту реконструкції, для розвитку легкоатлетичних видів спорту передбачені вісім бігових доріжок, сектори: для стрибків в довжину, потрійного стрибка, штовхання ядра, метання молоту, метання диску та спису, стрибків з жердиною та в висоту, забігів на 100 м та 100 м з бар’єрами.

Водночас структура комплексу згідно проекту реконструкції стадіону передбачатиме покращення умов для тренувань та відновлення спортсменів, тренерів та суддів.

На першому ярусі VIP-корпусу запроектовані приміщення спортивного та оздоровчого призначення: 4 командні роздягальні з душовими та санвузлами, тренерські, приміщення для суддів, зони для розминання, приміщення по організації допомоги матчів. У кожній роздягальні – 11 душових кабін, 5 умивальників з дзеркалами, 1 умивальник для ніг, 1 піддон для очищення взуття, 6 санвузлів, приміщення для сушки взуття та спортодягу. При кожній роздягальні запроектована зона релаксації з басейном та масажним кабінетом.

Медична складова - приміщення для лікарського обстеження гравців і суддів, приміщення допінг-контролю, які оснащені необхідним обладнанням та меблями. Для надання невідкладної допомоги спортсменам запроектовано пункт першої медичної допомоги.

У VIP-зоні на підземному поверсі передбачені складські приміщення для зберігання інвентаря, зокрема, окрема комора для шестів.

Роботи з відновлення легкоатлетичних бігових доріжок на стадіоні будуть проведені після завершення ЄВРО 2012. Загалом згідно проекту необхідно демонтувати синтетичне покриття доріжок, підняти рівень доріжок до рівня футбольного поля шляхом засипки щебеню траншей рекламних щитів, влаштування монолітної залізобетонної плити, укладка сучасного синтетичного покриття. Тривалість робіт - 6 місяців.

На час проведення чемпіонату на легкоатлетичних доріжках будуть розміщені рекламні щити.

Переконаний, легкоатлетичний манеж є важливою частиною в історії НСК "Олімпійський". На ньому виросли 7 поколінь українських спортсменів. Легкоатлетичні доріжки пам’ятають ще Олімпіаду 1980-го. Завдяки славетній історії, реконструкції, зручному розміщенню у центрі Києва Національний спортивний комплекс "Олімпійський" стане центром розвитку олімпійського спорту в Україні.
stud_rada _ 07.08.2009, 12:18  Лінк
Уважаемый Юрий Алексеевич!!!
в июне воврея награждения Премией КабМина Ваш сотрудник предложил, что у Лауреатов есть возможность подать предложения по усовершенствованию молодежной политики.
Ждали от Вас более конкретных ответов, а Вы просто констатировали уже настоящие факты. Очень обидно. Что слова остались, только словами. Мы предлогали мероприятия, которые не требуют доп.финансирования.
В ближайшее время мы (лаурета разных лет) подготовим письмо на Ваше имя и Ю.В.Тимошенко
Юрій Павленко _ 13.09.2009, 13:22
Згідно Указу Президента України „Про проведення у 2009 році в Україні "Року молоді" Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту оголосило про проведення щорічного Конкурсу серед представників засобів масової інформації "Молодь – майбутнє України!".

Я закликаю і вас, і усю молодь взяти активну участь не тільки в конкурсі, але й у формуванні системи молодіжної політики молодої держави. Адже – це наша спільна справа і робити ми маємо все разом.

Головне завдання - виявлення, підтримка та поширення кращих медійних прикладів або проектів з висвітлення питань розвитку молодіжної сфери в Україні.

Конкурс має сприяти підвищенню обізнаності представників мас-медіа та населення про реальні здобутки держави, а також перспективи розвитку молодіжної політики в Україні.

На Конкурс приймаються роботи, оприлюднені в період з 1 січня по 31 грудня 2009 року. Під ведення підсумків конкурсу та оголошення його результатів має відбутися до 20 лютого 2010 року.

У Конкурсі можуть брати участь усі бажаючі журналісти, які працюють в українських ЗМІ та спеціалізуються на створенні матеріалів присвячених соціальним та молодіжним питанням.

Конкурсні завдання охоплюватиме такі номінації, як:

- патріотичне виховання та підтримка творчих ініціатив молоді;

- профілактика негативних явищ у молодіжному середовищі;

- сприяння зайнятості та підтримка підприємницьких ініціатив молоді;

- розвиток молодіжного та дитячого громадського руху;

- інтеграція української молоді до європейської та світової молодіжної спільноти.

Переможці Конкурсу отримують заохочення: грошові премії за перші місця за номінаціями; дипломи та почесні грамоти Міністерства; спеціальних номінацій від окремих спонсорів.

Детальнішу інформацію щодо умов конкурсу можна отримати з офіційного сайту Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту або за телефонами прес-служби Міністерства:
www.msms.gov.ua

8 (044) 289-95-05

8 (044) 289-02-00
ohab _ 26.08.2009, 12:25  Лінк
Де можна побачити веб-трансляцію на стадіоні "Олімпійський"? Для чого на це тратяться кошти?
Юрій Павленко _ 10.09.2009, 02:04
Реконструкцію НСК "Олімпійський" справді може побачити кожен бажаючий в режимі онлайн.
Перейти на трансляційний канал можна як з сайту інформаційного центру http://euro2012.ukrinform.ua/, так і з офіційного сайту Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту www.msms.gov.ua. Або безпосередньо переглянути на спеціально створений сайт www.video.untc.net.
Я вважаю це важливим – щоб всі українці могли в реальному часі через Інтернет-сайти цілодобово слідкувати за процесом підготовки до чемпіонату Європи 2012 року з футболу головної арени країни, на якій заплановано проведення фінального матчу.
Власне це і є метою встановлення відеонагляду за роботами на стадіоні – надання можливості кожному українцеві впевнитися в тому, що до Євро 2012 країна готується день і ніч, що чемпіонат відбудеться на найвищому рівні.
Такий контроль з боку громадськості за ходом реконструкції стадіону підвищить віру українців в цей проект і зменшить політичні спекуляції довкола підготовки головної арени країни.
Встановлення відеокамер, які відслідковують хід реконструкції, є важливим напередодні остаточного рішення щодо визначення участі українських міст у фінальній частині чемпіонату Європи 2012 року з футболу.
Хочу підкреслити, що жодна копійка з держбюджету України не була потрачена на відеоспостереження на НСК «Олімпіський». Розробником і виконавцем проекту онлайн-трансляції став Національний оператор зв'язку компанія «Українські новітні телекомунікації», яка надала Міністерству найкращу пропозицію з-поміж усіх. Система відеонагляду була створена повністю за кошти UNTC.
Система відео нагляду дозволяє спостерігати за об’єктами, що рухаються, вдень та вночі, при будь-якому освітленні, без розмитості зображення. Чотири камери встановлені таким чином, що дозволяють бачити практично всі роботи, що відбуваються на стадіоні.

Я вже звернувся до усіх Інтернет-ресурсів з проханням зробити банерну переадресацію на сайт-транслятор відеонагляду за ходом реконструкції НСК "Олімпійський. І закликаю ще раз усі ресурси підтримати онлай-трансляцію
Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту зацікавлене в тому, щоб показати, що відбувається на стадіоні якомога більшій кількості людей – і в Україні, і в світі.
Щоб кожен отримав можливість спостерігати та контролювати роботи на стадіоні.
Тим паче, що київський стадіон має всі шанси стати головною ареною ЄВРО – 2012, на якій відбудеться фінальний матч чемпіонату. Усі роботи з реконструкції виконуються чітко за графіком, узгодженим з УЄФА. Роботи ведуться у дві-три зміни, безперебійно, на кількох ділянках одночасно.
Відповідно до графіка виконання будівельно-монтажних робіт з реконструкції НСК "Олімпійський", на стадіоні завершені демонтажні роботи, роботи з влаштування прохідного комунікаційного колектора та перенесення інженерних мереж з-під стадіону. Підсилені фундаменти верхнього ярусу трибун та північного в’їзду в чашу спортивної арени. Влаштовані фундаменти підпірних стін та естакади.
Будівельники почали зводити залізобетонний каркас естакади та об’їзної дороги. Тривають роботи з формування нижнього ярусу трибун. Також споруджується зона обслуговування вболівальників та VIP-зона. Почались відновлювальні роботи верхнього ярусу трибун і роботи зі спорудження навісу над трибунами.
Напередодні визначення статусу українських міст під час проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу саме до НСК "Олімпійський" прикута увага усього світу, всіх, хто вболіває за футбол і проведення Євро 2012 на найвищому рівні.
ohab _ 21.08.2009, 13:07  Лінк
Незабаром День незалежності. Як Міністр чим ви можете похвалитись за останній рік у своїй галузі?
Юрій Павленко _ 10.09.2009, 01:45
Якщо говорити про День Незалежності як певний підсумок роботи органів державної влади, можна похвалитися нашими спортивними досягненнями – вони є показовим прикладом успіху українського спорту, українського народу.
Головні наші перемоги останніх років, які сколихнули і Україну, і світ, – це перемоги в спорті.
Минулого року 24 серпня в останній день пекінських Ігор була здобута остання нагорода нашими спортсменами. Українська команда побила свій попередній рекорд і підтвердили високий авторитет нашої країни. Олімпійська збірна України у складі 254 спортсменів, які змагалися у 28 видах спорту, посіла 11 місце, виборовши 7 золотих, 6 срібних і 15 бронзових медалей. Володарями олімпійських нагород став 31 український атлет. 23 українські спортсмени увійшли до шістки кращих у своїх видах спорту.
Перевищила прогнози фахівців українська команда на Параолімпійських Іграх у Пекіні. За результатами участі в Паралімпійських іграх 2008 року спортсмени України вибороли 74 медалі - 24 золоті, 18 срібні та 32 бронзові, посівши у загальнокомандному заліку четверту позицію.
На Всесвітніх іграх Україна не тільки утримала свої позиції, але й зміцнила їх, виборовши значно більше нагород ніж у минулих іграх. 11 золотих, 12 срібних та 10 бронзових вибороли українські атлети, посівши в загальнокомандному неофіційному заліку 6 місце.
Сьогодні ж триває четвертий день Дефлімпійських змагань. У загальному командному заліку Україна з 31 нагородою зайняла вже другу позицію після Росії.
Є чим похвалитися у сфері захисту прав дитини: подоланні дитячої бездоглядності та безпритульності, реформуванні інтернатних закладів, створенні та функціонування дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей тощо є високі показники. А головне – українці перестали боятись усиновлювати дітей. Навпаки, усиновлення стало звичним явищем. І сьогодні українці не ділять українських дітей на своїх і чужих, інтернатних.
Велику справу розпочато в галузі сімейної та гендерної політики – це кампанія "Стоп насильству!", яка сприятиме формуванню високої ґендерної культури, як це є у цивілізованих європейських країнах.
Незважаючи на те, що Рік молоді минає в умовах фінансово-економічної кризи, до кінця поточного року Україна матиме чітко сформовану повномасштабну програму підтримки та розвитку молоді.
stud_rada _ 07.08.2009, 12:18  Лінк
Уважаемый Юрий Алексеевич!!!
в июне вовремя награждения Премией КабМина Ваш сотрудник предложил, что у Лауреатов есть возможность подать предложения по усовершенствованию молодежной политики.
Ждали от Вас более конкретных ответов, а Вы просто констатировали уже настоящие факты. Очень обидно. Что слова остались, только словами. Мы предлогали мероприятия, которые не требуют доп.финансирования.
В ближайшее время мы (лаурета разных лет) подготовим письмо на Ваше имя и Ю.В.Тимошенко
Юрій Павленко _ 10.09.2009, 01:05
Поки що у ваших запитаннях не прозвучало конструктивних пропозицій.
Якщо у Вас справді є ініціативи, цікаві ідеї - зв`яжіться з нашим Департаментом сприяння соціальному становленню та розвитку молоді - 279 72 77
або напряму до відділу творчих ініціатив молоді чи відділ сприяння розвитку молодіжних та дитячих громадських організацій. 279 78 80 та 278 56 31
Serg87 _ 03.08.2009, 09:24  Лінк
Шановний Пане Юрію!
Завдяки Вашому Міністерству - Україна "ще не вмерла". В останні часи спортсмени є тією надією, що дає наснаги сподіватися на краще.
Блискучі виступи на Олімпіаді та Паралімпіаді 2009.
В цьому році "Шахтар" - володар Кубка УЄФА, переможна феєрія спортсменів на Світових іграх в Тайпеї, перемога Молодіжки в Чемпіонаті Європи з футболу.
Україна дякує Вам і команді Вашого Міністерства за небайдужість та відмінну роботу.
Сподіваємось, що і ЄВРО 2012 завдяки Вам буде в Україні.
Юрій Павленко _ 06.08.2009, 16:48
Український спорт справді переживає неабиякий підйом, незважаючи нате, що реформи лише стартують, і інфраструктура, умови, в яких займаються наші спортсмени, далеко не кращі.
Переконаний, що результат Євро 2012, буде не гіршим за пекінську Олімпіаду, за останній Кубок УЄФА, Євро 2009, де перемогла наша юнацька збірна.
Я давно мрію, що на фінальному матчі футбольної європершості, який відбудеться у Києві на НСК "Олімпійський", буде грати українська збірна.
romix21 _ 03.08.2009, 12:01  Лінк
"Нині уряд вишукує фінансові можливості, щоб погасити виниклу заборгованість у поточному році перед молодими сім’ями."
Це Ваша відповідь на запитання про заборгованість держави по частковій компенсації......
Скажіть будь-ласка чи довго ще планує уряд вишукувати фінансові можливості?
Юрій Павленко _ 06.08.2009, 16:42
23 липня на засіданні уряду прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко дала розпорядження підготувати постанову Кабінету Міністрів про виділення додаткових 50 млн. гривень на програму часткової компенсації ставок кредитів, виданих комерційними банками на будівництво (придбання) житла для молоді. Кошти виділяються із стабілізаційного фонду. Крім того, наприкінці року буде здійснений перерозподіл коштів з інших державних програм, які не були виконані в силу різних обставин. Усе це дозволить до кінця року повністю розрахуватися з молодими сім’ями за 2009 рік.
stud_rada _ 30.07.2009, 22:27  Лінк
Залучати студентську молодь у діяльність консультативно-дорадчих органів при органах державної влади та місцевого самоврядування (в тому числі і Лауреатів Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудову України); Сприяти працевлаштування студентської молоді в органах державної влади та місцевого самоврядування (тому що на сьогодні фактично Державна програма не працює);
Лауреат Премії
Кабінету Міністрів України
за особливі досягнення...
А.О.Сошников
Юрій Павленко _ 06.08.2009, 16:40
При Міністерстві діє Громадська колегія з питань молодіжної політики. Згідно з положенням, до її складу входять по одному представнику від всеукраїнських молодіжних та дитячих громадських організацій (у т.ч. таких організацій, як Українська асоціація студентського самоврядування, Українська студентська спілка, Студентське братство, Студентська республіка ін.
stud_rada _ 30.07.2009, 22:26  Лінк
Запровадити інститут позаштатного радника при Прем’єр-міністрі України, Міністрі України у справах сім'ї, молоді та спорту, голів місцевих державних адміністрацій, відповідних управлінь у справах сім'ї, молоді та спорту (можливо також використовувати потенціал Лауреатів Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудову України);
див.у наст.пов.
Юрій Павленко _ 06.08.2009, 16:39
Справа в тому, що позаштатний радник Міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту з питань підтримки студентської молоді є. Це голова всеукраїнської молодіжної громадської організації "Українська студентська спілка" Станіслав Куценко.
stud_rada _ 30.07.2009, 22:25  Лінк
Сприяти процесу визнання студентської молоді - нагородження представників студентства відомчими відзнаками (Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту, Міністерства освіти і науки України тощо), державними нагородами до Дня молоді, Дня Конституції України, Дня незалежності України, Міжнародного дня студента та ін.) за поданням чи пропозиціями студентських профспілок, громадських організацій, органів студентського самоврядування;
див.у наст.пов.
Юрій Павленко _ 06.08.2009, 16:38
Щорічно Міністерство відповідно до пропозицій громадських організацій заохочує у т.ч. й молодих студентських активістів - грамотами, відомчими відзнаками та ін.
stud_rada _ 30.07.2009, 22:24  Лінк
Вважаю, підтримку талановитої студентської молоді одним з пріоритетних завдань нашої держави, та перед усім Вашого Міністерства.
У зв’язку з цим пропоную: Оголосити 2010 рік Роком студентської молоді (Роком підтримки студентських ініціатив);
див.у наст.пов.
Юрій Павленко _ 06.08.2009, 16:37
Безумовно, підтримка студентської молоді є важливим завданням в соціальній політиці держави і Міністерство, в межах своєї компетенції, сприяє підтримці талановитої студентської молоді - всеукраїнським молодіжним студентським організаціям щорічно надається фінансова підтримка на реалізацію програм за результатами конкурсу проектів програм, розроблених громадськими організаціями на виконання загальнодержавних програм і заходів стосовно сім'ї, молоді, жінок та дітей.

Пропозицію щодо оголошення у 2010 році Року студентської молоді я вважаю слушною.

Однак, питання щодо студентського захисту, його прав та інтересів належить до компетенції Міністерства освіти і науки. Тож, за пропозицією оголосити наступний рік Роком студентської молоді в Україні останнє слово - за Міносвіти.
stud_rada _ 30.07.2009, 22:23  Лінк
Шановний Юрій Олексійовичу!
Відповідно до Указу Президента України цей рік оголошений Роком молоді в Україні, але у зв’язку з фінансовою кризою ряд заходів були призупиненні або проведені не на тому рівні, що планувалось.
Вважаю, підтримку талановитої студентської молоді одним з пріоритетних завдань нашої держави, та перед усім Вашого Міністерства.
див. у наст.повідомл.
Юрій Павленко _ 06.08.2009, 16:35
Наше Міністерство проводить чимало заходів на підтримку талановитої та обдарованої молоді, зокрема і студентської.
Скажімо, щороку ми здійснюємо організаційне забезпечення присудження грантів Президента України для обдарованої молоді для реалізації найбільш соціально значущих проектів у соціальній та гуманітарній сфері. Всього присуджується 60 грантів на підставі висновку Експертної комісії, до складу якої входять провідні фахівці центральних органів виконавчої влади, наукових установ та вищих навчальних закладів. Максимальний обсяг коштів, які можуть бути виділені на реалізацію проекту – 75 тисяч гривень.
У 2009 році вжне було присуджено 28 грантів. Сьогодні ми працюємо за процедурою присудження грантів Президента України для обдарованої молоді на 2010 рік.
Далі. Щороку проводиться низка мистецьких конкурсів, спрямованих на підтримку талановитої молоді. Це і Міжнародний конкурс кращих українських творів молодих літераторів "Гранослов", і Всеукраїнський молодіжний пленер молодих художників "Мальовнича Україна", і Всеукраїнський фотоконкурс "Молоде обличчя України", підсумки якого підводяться напередодні Міжнародного дня студента.
Різноманітні конкурси проводяться і в регіонах України. Зокрема, у м. Рівне понад 15 років проводиться Міжнародний конкурс театрів студентських мініатюр "Шалантух", участь у якому беруть студентські театри з України, Російської Федерації, Молдови та Білорусі.
Володимир7 _ 10.07.2009, 10:51  Лінк
Шановний пане міністр. У нас, в молодої сім'ї нещодавно народилась донька. У нас є іпотечний кредит, а також ми є учасниками прграми часткової компенсації відсоткової ставки. На цьому форумі вже ставилось запитань щодо програми, але крім слів ніяких зрушень немає. Дайте будь ласка конкретну відповідь:
1.Так, молоді сім'ї отримають та будуть отримувати компенсацію у цьому році (і коли буде погашена заборгованість.
2.Ні, в цьому році є важливіші видатки, ніж підтримка виживання молоді.
Дякую!
Юрій Павленко _ 14.07.2009, 11:00
Так, молоді сім’ї отримають часткову компенсацію ставок іпотечних кредитів у повному розмірі.
Нині уряд вишукує фінансові можливості, щоб погасити виниклу заборгованість у поточному році перед молодими сім’ями.
nikitos _ 30.06.2009, 17:58  Лінк
да, действительно.

Вот например наткнулся на СОШНИКОВА Антона Олександровича - написано, что просто студент донецкого вуза.
всем студентам дают премию КМУ???
распишити его заслуги
Юрій Павленко _ 14.07.2009, 10:59
21-річний Антон Сошников з Донеччини отримав премію Кабінету Міністрів За внесок у забезпечення розвитку молодіжного руху.
Він - учасник багатьох всеукраїнських та міжнародних конференцій. Автор 15 наукових публікацій. Капітан збірної ДонНУ на Всеукраїнському брейн-ринзі з конституційного права.
Своїм законопроектом "Про Коаліцію депутатських фракцій" представляв Східну Україну (зайняв 1 місце), учасник Міжнародного молодіжного форуму щодо розвитку юридичних клінік (Польща), всеукраїнської школи з адміністративного судочинства.
Антон Сошников був запрошений прийняти участь у Літній школі Організації Об'єднаних Націй. Іменний стипендіат. Учасник стипендіальної програми "Завтра.UA".

Автор проектів "Донецький регіональний інформаційно-правовий центр", "Молодіжні ініціативи", "Правовий всеобуч". Аплікант програми парламентського стажування "Помічник голови комітету ВРУ-2007". Обраний Почесним членом студентського наукового товариства економіко-правового факультету ДОННУ. Член студентського наукового товариства Одеської національної юридичної академії.
Антон був обраний головою Студентської ради, профспілкового бюро. Член Координаційної ради молодих юристів при Мін'юсті.
ohab _ 27.06.2009, 01:06  Лінк
Як заслужили ці молоді люди премії кабінету міністрів? можете розповісти хоча б одну історію?
Юрій Павленко _ 07.07.2009, 13:42
Кожна з цих історій – справді надзвичайна. І стосується направду відважних, сміливих людей з активною громадянською позицією.

Ось, наприклад, історія 28-літньої Галини Кондратова, медсестри з Рівненщини, яка, ризикуючи власним життям, винесла із охопленого полум’ям будинку 3 людей без свідомості. При цьому отримала опіки тіла та отруєння чадним газом, і після цього лікувалась в реанімаційному відділенні.

Чи історія 29-річного Дениса Джури, старшого оперуповноваженого відділу Державної служби боротьби з економічною злочинністю Печерського райуправління Головного управління МВС в м. Києві, який у 2008 році особисто розкрив 21 злочин по лінії боротьби з економічною злочинністю. Окрім цього, він є переможцем багатьох спортивних чемпіонатів міжнародного рівня, дворазовий чемпіон світу та Європи.

У Ольги Григораш (21 рік), студентки Дніпропетровської державної фінансової академії, визначні економічні досягнення – вона проводить активні наукові дослідження в галузі вивчення впливу структури економіки на рівень ВВП та конкурентоспроможність держави. За останні два роки має 12 наукових публікацій. Нагороджена дипломом 1 ступеня ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих вчених та студентів “Проблеми економіки, управління та розвитку підприємств в сучасних умовах”, диплом 2 ступеня Міжнародної наукової конференції “Економіка для екології” та інші.

Детально з кожною історією ви можете ознайомитись за посиланням

http://www.kmu.gov.ua/sport/doccatalog/document?id=105292
Myko _ 25.06.2009, 21:49  Лінк
Щодо НСК - можете навести точні дані, які б підтверджували, що це направду оптимальний проект по якості і грошах? з цифрами будь-ласка...
Юрій Павленко _ 27.06.2009, 14:37
Ось дані, які дозволяють порівнювати кошторис будівництва сучасних арен класу «Еліт». У світі прийнято спів ставляти не за загальною вартістю стадіонів, а за показником вартості одного місця на стадіоні. Цифри підтверджують, що проект реконструкції НСК «Олімпійський» - оптимальний з точки зору співвідношення ціна-якість.

НСК "Олімпійський" (Київ, Україна, 2011):
Загальна вартість будівництва - 197,196 млн. євро
Кількість місць - 69 004
Вартість одного місця - 2 857 євро

"Донбас-Арена" (Донецьк, Україна, 2009):
Загальна вартість будівництва – 285,703 млн. євро
Кількість місць - 53 540
Вартість одного місця - 5 336 євро

Стадіон по вул. Стрийська-Кільцева дорога (Львів, Україна, 2010):
Загальна вартість будівництва – 100 млн. євро
Кількість місць - 33 400
Вартість одного місця – 2 994 євро

Обласний спортивний комплекс "Металіст" (Харків, Україна, 2010):
Загальна вартість будівництва – 52,814 млн. євро
Кількість місць - 41 882
Вартість одного місця - 1 261 євро

Національний стадіон (Варшава, Польща, 2011):
Загальна вартість будівництва – 283,5 млн. євро
Кількість місць - 55 000
Вартість одного місця - 5 154 євро

Стадіон "Міський" (Познань, Польща, 2010):
Загальна вартість будівництва – 97,9 млн. євро
Кількість місць - 46 000
Вартість одного місця - 2 128 євро

Стадіон (Вроцлав, Польща, 2010):
Загальна вартість будівництва – 104 млн. євро
Кількість місць - 43 000
Вартість одного місця - 2 418 євро

"Балтійська арена" (Гданськ, Польща, 2010) -
Загальна вартість будівництва – 150 млн. євро
Кількість місць - 44 000
Вартість одного місця - 3 409 євро

Allianz-Arena (Мюнхен, Німеччина, 2005)
Загальна вартість будівництва – 340 млн. євро
Кількість місць - 65 000
Вартість одного місця – 5 188 євро

Wembley (Лондон, Англія, 2007):
Загальна вартість будівництва – 1200 млн. євро
Кількість місць - 90 000
Вартість одного місця - 13 333 євро

Еmirates Stadium (Лондон, Англія, 2006):
Загальна вартість будівництва – 600 млн. євро
Кількість місць - 60 500
Вартість одного місця - 9 917 євро

Національний (Пекін, Китай, 2008):
Загальна вартість будівництва – 550 млн. євро
Кількість місць - 91 000
Вартість одного місця - 6 875 євро

Stade de France (Париж, Франція, 1998)
Загальна вартість будівництва – 285 млн. євро
Кількість місць - 80 000
Вартість одного місця - 3 562 євро
ohab _ 25.06.2009, 12:36  Лінк
У найближчі вихідні - День молоді. Що держава дала молодим любям у Рік молоді?
Юрій Павленко _ 27.06.2009, 14:30
Рік молоді в Україні співпав зі світовою фінансовою кризою, та попри це центральні та місцеві органи влади вживають заходи щодо соціального становлення та розвитку молоді.
По-перше, на початку цього року за ініціативи Міністерства була прийнята Загальнодержавна цільова соціальна програма „Молодь України” на 2009-2015 роки. Що дасть ця програма? ЇЇ мета – створення системи всебічної підтримки розвитку громадянської активності молоді для її самореалізації, забезпечення правових, гуманітарних, економічних умов та надання гарантій соціального становлення молодої людини. Реалізація програми дозволить:
- залучити дітей та молодь до формування та реалізації державної політики щодо вирішення проблем цієї категорії громадян;
- підвищити загальний рівень правової культури молоді, поваги до прав і свобод людини;
- підвищити рівень громадської активності, морально-етичних засад та зміцнити патріотичні почуття молодих людей;
- створити сприятливі передумови для підвищення рівня свідомого ставлення молоді до збереження власного здоров’я, боротьби зі шкідливими звичками;
- підвищити рівень якості надання послуг молоді у сфері працевлаштування та підтримки підприємницьких ініціатив;
- створити умови, за яких молода людина виявить бажання працевлаштуватись самостійно;
- ефективніше використовувати мережу закладів культури та спортивних закладів;
- досягти збільшення чисельності молоді, залученої до діяльності молодіжних громадських організацій.
Важливо, що на період реалізації програми постановою Кабінету Міністрів визначено фінансування з держбюджету обсягом 150 млн грн. З інших джерел фінансування на її реалізацію має надійти ще 112 млн 700 тис грн. Загалом, за 6 років планується освоїти 262 мільйони 706 тисяч гривень.

По-друге, для формування системи патріотичного виховання молоді розроблено:
- Концепцію національно-патріотичного виховання молоді, яка буде затверджена спільним наказом Мінсім’ямолодьспорту, МОН, МКТ та Міноборони;
- затверджено положення про центри патріотичного виховання, які перебувають у сфері управління структурних підрозділів у справах сім’ї, молоді та спорту місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.
- проведено низку заходів патріотичного спрямування. До відзначення Дня Соборності України та річниці проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в регіонах України у січні - квітні проведено такі заходи: поминальна панахида на Аскольдовій могилі, присвячена пам’яті подвигу Героїв Крут, ігри Всеукраїнського етапу дитячо-юнацької військово-спортивної гри Українського козацтва „Сокіл” („Джура”)”, урочисте відкриття пам’ятного меморіалу жертвам фашистського концентраційного табору „Шталаг № 329”, у Національному музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр проведено урочисті збори колишніх малолітніх в’язнів нацизму „Нелегка вам випала доля...” за участю молоді.

Третє. Вже традиційно у Пироговому, на території Музею народної архітектури та побуту , стартувала Всеукраїнська акція молодіжних трудових загонів "Пам’ятати. Відродити. Зберегти.". Цього року завдяки підписанню Указу Президента розставлено нові акценти діяльності молодіжних трудових загонів та їх ролі у відродженні та збереженні культурної спадщини України. Рух молодіжних трудових загонів є однією з найактуальніших форм вторинної зайнятості та організації дозвілля молоді, яка останнім часом набуває активного розвитку та об’єднує в своїх лавах учнівську і студентську молодь, підлітків з малозабезпечених сімей та дітей-сиріт. Для забезпечення вторинної зайнятості молоді за ініціативи Міністерства силами молодіжних трудових загонів вищих навчальних закладів м. Києва було впорядковано територію Національного історико-меморіального Лук'янівського заповідника; на Чернігівщині на території Меморіального комплексу "Пам’яті Героїв Крут" відбулась Всеукраїнська молодіжна толока.

17 червня Кабінетом Міністрів прийнято розпорядження про присудження Премії за особливі досягнення молоді у розбудові держави, грошовий еквівалент якої встановлено у сумі 200 неоподаткованих мінімумів (3400 грн.). Премію було присуджено 60 кращим представникам молоді з 26 регіонів України.

Щороку присуджується 60 грантів Президента України для реалізації найбільш соціально значущих проектів, розроблених молоддю, у соціальній та гуманітарній сфері. Проекти подаються за такими номінаціями: суспільні науки, природничі науки, економіка, техніка, освіта, медицина та мистецтво. Кожний проект може бути фінансово підтриманий у обсязі не більше 75,0 тис.грн. З часу заснування грантів Президента України їх володарями стало понад 500 молодих обдарованих громадян. У 2009 році на розгляд Експертної ради надійшло 126 проектів, які опрацьовано у встановленому порядку, та 91 проект рекомендовано до розгляду.
11 квітня у м. Києві відбувся Національний молодіжний форум "Новітній інтелект України", в якому взяли участь переможці регіональних турів форуму та обдарована молодь України. Продовжується прийом літературних творів на Міжнародний конкурс кращих українських творів молодих літераторів «Гранослов-2009», який триватиме до 1 вересня поточного року.
Мінсім’ямолодьспортом спільно з МКТ та Національною спілкою фотохудожників України затверджено положення «Про Всеукраїнський фотоконкурс «Молоде обличчя України, регіональні тури якого проходять в регіонах. За ініціативи Мінсім’ямолодьспорту підписано спільний наказ Мінсім’ямолодьспорту, МКТ та МОН „Про затвердження Положень про Чемпіонат та фестиваль Клубу веселих і найкмітливіших України".

Вживаються заходи щодо сприяння соціальній адаптації, зайнятості та розвитку підприємницької діяльності молоді, вдосконаленню її професійної орієнтації відповідно до потреб ринку праці.
З метою підвищення ділової активності молоді та підтримки її підприємницьких ініціатив Мінсім’ямолодьспортом спільно з Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва, проводиться Всеукраїнський конкурс бізнес-планів підприємницької діяльності серед молоді. На сьогодні проведено регіональні тури Конкурсу, триває робота щодо підготовки фіналу конкурсу, який відбудеться у вересні поточного року.

Підтримується діяльність молодіжних і дитячих громадських організацій.
На сьогодні в Україні діє 186 всеукраїнських молодіжних громадських організацій та їх спілок, 18 всеукраїнських дитячих громадських організацій та понад 8 тис. молодіжних і дитячих громадських організацій, що діють на місцевому рівні. У держбюджеті на 2009 рік для державної підтримки молодіжних і дитячих громадських організацій на виконання загальнодержавних програм та заходів стосовно дітей, молоді, жінок, сім’ї передбачено 5 млн. гривень.
З метою ефективного розподілу зазначених коштів Мінсім’ямолодьспортом було проведено конкурс проектів програм, розроблених громадськими організаціями, стосовно дітей, молоді, жінок та сім’ї.
Відповідно до рішення конкурсної комісії за рахунок коштів Держбюджету у 2009 р. підтримано програми 63 всеукраїнських молодіжних та дитячих громадських організацій.

Мінсім’ямолодьспорт забезпечує реалізацію державної молодіжної стосовно профілактики негативних явищ з метою підвищення рівня поінформованості дітей і молоді щодо формування мотивації до здорового способу життя і безпечної поведінки. У травні проведено Всеукраїнську акцію на тему: "Молодь України за здоровий спосіб життя", присвячену Дню боротьби з тютюнопалінням, у якій взяли участь понад 9 тисяч учасників.
З метою удосконалення механізму забезпечення молоді житлом Мінсім’ямолодьспортом спільно з Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву були розроблені проекти постанов Кабінету Міністрів України „Про затвердження порядку використання у 2009 році коштів, передбачених у державному бюджеті на формування статутного капіталу Державної спеціалізованої фінансової установи „Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву” з подальшим використанням на реалізацію Державної програми забезпечення молоді житлом”. Ці ініціативи були підтримані Урядом. Сьогодні Міністерством спільно з Державним фондом впроваджує механізми їх реалізації.

Одним з пріоритетних напрямів у роботі Державної соціальної служби для сім'ї, дітей та молоді є створення закладів соціального обслуговування, які надають соціальні послуги та забезпечують соціальну підтримку молоді, яка опинилася в складних життєвих обставинах.
Станом на 01.06.2009 р. в Україні створено 79 закладів соціального обслуговування: 23 центри соціально-психологічної допомоги – цілодобовий стаціонар, 18 соціальних гуртожитків для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 16 соціальних центрів матері та дитини, 15 центрів соціально-психологічної реабілітації для дітей та молоді з функціональними обмеженнями та 7 центрів для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді.
Упродовж 2009 року створено 2 центри соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями у Донецькій та Закарпатській областях.
Сторінки:      Попередня      Наступна 
Юрій Павленко
102
149
336