Неділя, 30 січня 2021, 05:14

Анатолій Гриценко

Голова парламентського Комітету з питань національної безпеки і оборони
Після перевірки модератором Ваше питання буде опубліковане і за нього зможуть поголосувати читачі "Української правди". На найпопулярніші і найцікавіші запитання будуть надаватися відповіді допоки триває конференція.
Сергій_Трегубенко _ 06.04.2009, 12:18  Лінк
Анатолій Степанович, все, з чим прагнуть серйозно працювати, має кількісне значення. Про армію противника кажуть не в цілому, а конретно, стільки-то літаків, танків, живої сили.
Як голова відповідного комітету, назвіть конкретні цифри прямої і побічної шкоди від корупції в Україні. Які збитки ми понесли з 1991 року, які несем щомісячно? Який рівень корумпованості кожного з відомств? Як він змінюється в часі? Які показники рівня корумпованості відомств були на початок року, які Ваш комітет, ВР, РНБО і Кабмін, рівні корумпованості планують цим відомствам досягти на кінець року? Чому у видатковій частині державного бюджету немає видаткової статті на втрати від корупції? Чи є, а її приховують? Чому іноземні фахівці точно знають на якому ми місці в світі, тобто їм відомі точні кількісні дані, а народу України ні? В якій мірі корупція є загрозою національній безпеці? Для Вас корупція є діянням тотожним державній зраді?

Дякую за відповідь.
Анатолій Гриценко _ 14.05.2009, 09:14
Згоден з Вами: корупція - це загроза національній безпеці України - кожному з нас, 46 мільйонів громадян, супільству в цілому і Україні як державі. Рівень цієї загрози - закритичний. Корупція своїми раковими метастазами охопила і паралізувала усю державу (всі рівні і гілки влади) і все суспільство. Я б не переоцінював кількісні показники, за якими, як Ви вірите, іноземні фахівці визначають Україні певне місце в рейтингу корумпованих держав світу. Насправді там більше якісних оцінок, експертних оцінок, а не кількісних параметрів. Не всі втрати можна обрахувати кількісно. Хтось може в Україні напевно сказати, що захистить свої порушені права у суді без хабаря? Не може. Ніхто - ні бідна, ні багата людина, ні мер, ні міністр, ні Президент. На кожен Печерський суд знайдеться Мукачівський або Шевченківський... І як такі втрати від корупції оцінити кількісно? Але вони - величезні, неприйнятні і згубні за своїми наслідками.
IgorL2007 _ 10.04.2009, 02:47  Лінк
А.С. объясните плз. принципы на которых в команду ГП попадают люди как Сергей Гриневецкий - , С 1982 — 1й секр Раздельнянского РК ЛКСМУ. 1984 2 секр. Одесского ЛКСМУ. С 1986 — 1й секр Одесского ЛКСМУ, в 1990 стал 1м секр. Раздельнянского РК КПУ. и т.д. С 1998 губернатор Одесской области
«Киев прогнил, в нём господствует гетманщина», — рьяно выступал на съезде в Северодонецке одесский губернатор, Гриневецкий.
Вы думаете он не причастен к коррупции, сепаратизму, рейдерству, крышеванию бизнеса?
Анатолій Гриценко _ 14.04.2009, 01:01
Я теж був членом КПРС до 1991 року, зараз безпартійний. Кожен ішов своїм шляхом. Я не належу до політичних расистів. Якщо людина професійна і користується повагою у своєму регіоні, партквиток для мене не має значення. З Гриневецьким працюємо у Комітеті півтора роки, кабінети поряд. З усіх питань на Комітеті голосуємо однаково, як "за", так і "проти". А з буремних подій 2004-го кожен виніс певні уроки.
Bund _ 06.04.2009, 11:43  Лінк
Анатолій Степанович!
На Вашому персональному сайті нажаль не має інформації про заходи щодо поліпшення економічної ситуації в країні, не визначені пріоритети і стратегічні напрямки економічної політики. Хто в "Громадянській позиції" відповідає за цей напрямок, де можна ознайомитися із економічною програмою ГП, щоб в разі необхідності можна було би внести і свою лепту в розробку чи критику програми і заходів.
Анатолій Гриценко _ 14.05.2009, 09:18
Над програмою працюємо. З початком виборів оприлюднимо. Маєте ідеї і пропозиції - надсилайте на мою поштову скриньку в Раді - grytsenko@rada.gov.ua. Буду Вам вдячний.
ddd4ddd _ 06.04.2009, 17:03  Лінк
Як, на Вашу думку, повинно відбуватися відновлення нормальної роботи банківської системи? Яким чином держава повинна сприяти поверненню депозитів громадян у таких банках, як "Укрпромбанк", "Родовід" та інші? Як Ви особисто та Ваша політична сила захищає інтереси вкладників, яким, всупереч Закону, банки не повертають їх кошти?
Анатолій Гриценко _ 10.04.2009, 01:45
За неповернення коштів вкладників мають нести відповідальність (1) власники банків. Не спроможні - мають розрахуватися своїм майном, в тому числі прихованим або хутко виведеним, вже під час кризи, в офшори, переписаним на інші структури. Вони повинні продати не лише приміщення банків, а й власні вілли, футбольні клуби, стадіони, яхти і фалькони. Мають відповідати (2) керівництво і Рада Нацбанку, які допустили такий розвиток подій, дозволивши банкам безконтрольно набирати і роздавати кредити. Нацбанк знав про цю загрозу, його попереджали задовго до кризи і з парламентської трибуни. Мають відповідати (3) контрольні і правоохоронні органи, які "закрили очі" на виведення мільярдних ресурсів за кордон через схеми "рефінансування-рекапіталізації". Які й зараз закривають очі на відкати при поверненні депозитів, що вже сягають 40-50-70%. Має відповідати (4) Президент, який тримає голову НБУ на посаді, а значить той його повністю влаштовує. Що я зробив? Першим в країні жорстко поставив питання про заміну керівництва Нацбанку і притягнення голови НБУ до кримінальної відповідальності, ще в жовтні минулого року. Потім двічі проголосував у Раді за відставку голови НБУ - як рекомендацію Президентові, бо лише він може внести відповідне подання у ВР. Реакція Президента Вам відома. Далі, в листопаді минулого року наш Комітет провів комітетські слухання з цих питань, пропозиції надіслані в НБУ, Кабмін, Президентові. Тиждень тому Комітет знову розглянув ці питання, і від імені Комітету я письмово звернувся до Президента, прем"єра, голови НБУ з пропозицію провести спільне засідання КМ і НБУ з цих питань для прийняття узгоджених рішень. Нарешті, залучив фахівців для підготовки пропозицій від імені "Громадянської позиції", ця група працює. Але все більше переконуюся, що будь-які і будь-чиї пропозиції нинішніх керівників держави не цікавлять.
sergard _ 13.06.2009, 03:32  Лінк
Ви дуже підкреслюєте особливе значення молодого покоління, при тому не ідеалізуєте його.

Вкажіть ті риси, які б Ви хотіли бачити в молодому поколінні. Як держава повинна їх вирощувати?
Анатолій Гриценко _ 23.06.2009, 16:34
1. Небайдужість.
2. Внутрішня потреба до нових знань.
3. Порядність.
kyivgirl _ 07.04.2009, 17:26  Лінк
Анатолий Степанович, я искренне верю в то, что Вы будете Президентом нашей страны. Я этого очень хочу. Вы единственный политик, который остаётся последовательным. Вопрос: разрабатывает ли Гражданская позиция программу развития страны?
Анатолій Гриценко _ 10.04.2009, 14:12
Разрабатывает. Подключайтесь и Вы. Свои предложения можете направить через сайт www.grytsenko.com.ua. Заранее благодарю.
www_lll _ 28.05.2009, 14:50  Лінк
Шановний Анатолиє Степановичу!
1) Ви розумієте, що будете робити у випадку, коли Вам не вдасться стати Президентом України на найближчих виборах? Можете пояснити Ваше бачення своїм прихильникам, щоб вони не боялися, що Ви полишите політику у разі невдачі на президенських виборах?
2) Що Ви збираетесь робити з теперішньою "елітою" на кшталт єханурова-мантрезора, губського, ахметова, коломойського ...? Адже для них "порядок" вже є в Україні і він їх влаштовує. В тюрми їх? А зможете?
Анатолій Гриценко _ 31.05.2009, 23:46
1. Громадянську Позицію ми створили всерйоз і надовго. Не під одні президентські вибори. З числа прихильників ми підготуємо 100 чоловік, які могли б ефективно працювати на різних посадах на центральному рівні, і 10 тисяч чоловік - на регіональному і місцевому рівні. Така команда забезпечить стійкий розвиток України на стратегічну перспективу.
Кікер _ 22.05.2009, 15:39  Лінк
Доброго дня, шановний Анатолій Степанович!
В рамках останніх подій щодо прийняття запропонованого Вами Закону по боротьбі із хабарництвом, з чим я нас і вітаю, виникає логічне запитання - який наступний крок Ви можете запропонувати для запровадження саме механізму виявлення і боротьби з хабарниками в органах державної влади, адже ні для кого не секрет, що посилання відповідальності за отримання хабара самостійно не вирішує цієї проблеми, а є лише поштовхом для подальших реформ та дій! дякую
Анатолій Гриценко _ 25.05.2009, 23:24
Правильно Ви ставите питання. Важливим напрямом профілактики корупції, наприклад, є позбавлення владних структур хабароємних функцій. На цьому напрямі мною зроблені відповідні кроки - внесено законопроекти про відміну державного техогляду автотранспорту ДАІ і про вдосконалення системи ліцензування у підприємництві (див. розділ "парламентська діяльність" на сайті www.grytsenko.com.ua).
garik-sa _ 28.04.2009, 16:56  Лінк
Передивлявся фото на вашому сайті, зацікавило наступне: є фото з підписом "Нагороджений президентом Республіки Литва Валдасом Адамкусом Великим Хрестом "За заслуги перед Литвою". Задовольніть цікависть, за які заслуги вручено дану нагороду? Чи це лише символічно-дипломатичний жест приймаючої сторони?
Анатолій Гриценко _ 05.05.2009, 01:14
Знаєте, у мене справді склалася унікальна ситуація. Не маю жодної державної нагороди. І не хочу їх мати через те, що бачу, за якими принципами і кому їх присвоюють. Повна моральна і ціннісна девальвація. А Великий Хрест Президент Литви мені дійсно вручив у Вільнюсі, і ця відзнака для мене є важливою і цінною. По-перше, Литва як країна є добрим орієнтиром і своєрідним маяком для нас. Згадаймо ще ерший З"їзд народних депутатів СРСР у 1989 році. Хто тоді задав тон з самих перших хвилин? Саме депутати від Литви. Прекрасно підготовленими приїхали до Москви Бразаускас, Прунскене, Лансбергіс,Федоров... Вони представляли народ, який знав, чого він хоче, і готовий боротися за свою країну. Литовська еліта об"єдналася навколо принципово важливих пріоритетів внутрішньої і зовнішньої політики, послідовно і наполегливо рухала країну вперед. Литовські лідери не трималися за владні крісла, гальмуючи суспільний прогрес, навпаки - ротація відбувалася кожних два-три роки, спокійно і безконфліктно для суспільства. По-друге, коли був міністром оборони, разом із литовським колегою Гедимінасом Кіркаласом ми дуже швидко налагодили дружні і взаємовигідні відносини між військовими відомствами. Усі робочі питання вирішувалися оперативно, без зайвої паперової тяганини, в телефонному режимі. Коли на території Литви розбився російський винищувач Су-27, потрібно було негайно організувати розслідування катастрофи, причому силами третьої, незацікавленої сторони. Гедимінас попросив допомоги. Наступного дня група наших фахівців з необхідним обладнанням вилетіла до Литви, оперативно виконала всі необхіні процедури, встановила причини катастрофи, був складений акт, який підписали потім литовські і російські фахівці. Наша допомога була своєчасною, якісною і була надана БЕЗ ЖОДНОЇ НОТИ ЧЕРЕЗ МЗС, БЕЗ ОФІЦІЙНОГО ПИСЬМОВОГО ЗВЕРНЕННЯ, БЕЗ БЮРОКРАТИЧНОЇ ТЯГАНИНИ! Достатньо було телефонної розмови двох міністрів. Рішення приймалося негайно і відповідально. Впевнений, саме так і мають взаємодіяти країни-партнери. Згодом Гедимінас Кіркалас був призначений на посаду прем"єр-міністра Литви, і наша співпраця продовжувалася в ширшому форматі. Я вже не міністр, і він уже не прем"єр, але дружні відносини збереглися. Час від часу спілкуємося у телефонному режимі - на відміну від більшості керівників, ні він, ні я номери мобільних телефонів не змінюємо, які б посади не обімали.
First_integral _ 09.04.2009, 09:54  Лінк
Доброго здоров'я, Анатолій Степанович!

Звернув увагу на запитання http://conf.pravda.com.ua/grytsenko/49d7247a4d778/
Думаю, вам буде в нагоді інформація: http://nad.org.ua/ua/module/ideology-nad/conception/1299/alternative/ це лише частина задуму.
З розробниками Ідеальної Країни кілька днів тому зустрічався з приводу розробки нової системи спираючись на досвід існуючої. Зараз завершуємо роботу над ТЗ - працювали близько 4х місяців.
Було б доречно об"єднати зусилля.
+38(068)114-14-99 Євген
Анатолій Гриценко _ 14.04.2009, 08:41
Дякую за готовність працювати спільно. З Вами зв"яжуться працівники офісу "Громадянської позиції" для обговорення питань взаємодії. Успіху!
bagua _ 07.04.2009, 00:26  Лінк
Пане Анатолію!

Якби якимсь дивом на УП відбувалась би конференція за участю Портнова: яке б питання Ви поставили б йому?

І про що б запитали Коновалюка? ;)
Анатолій Гриценко _ 10.04.2009, 00:55
Питання для Андрія Портнова могло би звучати так: "Конкретно який український суд - "самый гуманный суд в мире"? :-)
А щодо Коновалюка - "че ж тут говорить, че ж тут спрашивать?"
Влада _ 02.08.2009, 12:33  Лінк
Анатолий Степанович, Вы читали статью на УП " Деньги МВФ закопали в землю под Киевом".....? Меня вообще то чем то трудно удивить в этой жизни , но эта статья просто потрясла... И мне всё больше начинает нравитьтся слово "расстрелы".... Ну вот что в такой ситуации ждать ? Реакции же на неё ноль... Ющенко встречается с Медведько в аэропорту и развалясь на диванах беседуют о борьбе с преступностью...
Может Вам как депутату инициировать создание парл.комисси по расследованию фактов в статье ?
Анатолій Гриценко _ 03.08.2009, 22:26
Уже пробовал. 400 голосами была создана ТСК, инициированная в т.ч. и мной, по фактам коррупции в Минобороны и секретариате Президента по вопросу об аренде 16 вертолетов Ми-8. Комиссия, которую возглавил А.Кузьмук, до сих пор не завершила работу... И ни одна ТСК при нынешней власти ничем серьезным, в смысле привлечения виновных к ответственности, пока не отличилась. самих ТСК уже больше, чем членов некоторых фракций:-(
hendrix _ 30.07.2009, 20:05  Лінк
Я сразу вычеркнул у себя вариант "голосовать назло", считая такое уделом слабых людей. я склоняюсь к реальным политикам.Я всегда считал, что самое главное для Президента - обеспечивать консолидацию всех политических сил.По "новым" людям у меня есть сомнения.Что я слышу ?Констатации,что "они плохие",а "мы хорошие".Да нам нужны новые люди.Но эти новые силы должны иметь доказаный опыт совместной консолидирующей работы в консолидированной среде, в том числе с политическими оппонентами. Ваше мнение?
Анатолій Гриценко _ 04.08.2009, 14:00
Согласен с Вами: одной из важных черт характера успешного Президента является его способность консолидировать людей, объединять и направлять их усилия на решение главных, приоритетных задач. В своей работе, на любых должностях, стараюсь руководствоваться именно этим принципом. Категорически не приемлю "партийно-политического расизма". Нам удалось в Комитете объединить усилия представителей всех (1) политических сил и с первого дня наладить продуктивную, ответственную и главное - интересную работу, на общий результат. Как Вы понимаете, членов Комитета я не подбирал, исходя из личных предпочтений. Их предлагали лидеры пяти фракций. И в рамках общественной организации "Гражданская позиция" мы так же стараемся привлечь к совместной работе ответственных профессионалов, независимо от цвета их партийного билета. Это очень важно для страны, особенно на нынешнем, переломном этапе.
leoox _ 04.07.2009, 18:08  Лінк
Звертаюсь до Вас як до голови відповідного парламенсткого комітету з проханням звернути увагу на ситуацію у місті Марганці де какавказці скупили всю місцеву владу, купили собі громадянство і влаштували багаторічний терор проти україців що вилилося в розбої, згвалтування і накінець смерть міліціонера. Деталі терору тут http://dnepr.mycityua.com/news/dnepr/2009/07/03/122134.html
Жодна партія(крім Свободи), президент не прореагували на ці події а вони набагато серйозніші ніж справа Лозинсько Такими потенційними Марганцями є майже кожне дрібне місто сходу України де влада і кавказці зрослися, де вони купують посади мера, начальника міліції, судді, прокурора для своїх людей і потім творять все що хочуть під їхнім прикриттям.Потрібно в рамках країни зробити перевірку на яких підставах вони живуть в Україні, хто і за які гроші надав їм громадянство,осіб без громадянства депортувати, створити міграційну службу. Невже ви не вважаєте що це є загрозою національній безпеці?
garik-sa _ 16.06.2009, 14:36  Лінк
"Венеціанська комісія Ради Європи на своєму засіданні дала позитивну оцінку проекту змін до Конституції України, запропонованому Президентом Віктором Ющенком" (КИЇВ, 15 червня. Олена Вигуляр - УКРІНФОРМ).
Як Ви ставитесь до рекомендацій даної комісії? Як Ви вважаєте, чи може взагалі "зовнішній оглядач" тонко розуміти внутрішню специфіку тієї чи іншої країни?
Анатолій Гриценко _ 20.06.2009, 15:43
Як я ставлюся до рекомендацій? Як до рекомендацій. Не більше і не менше.
Olijnyk _ 15.06.2009, 00:37  Лінк
Пане Анатолію, в Криму Ви - наш Путін, а ким нашим Ви будете на Галичині? (або ким вже є)
Анатолій Гриценко _ 20.06.2009, 15:56
Усюди я - ГРИЦЕНКО, і в Криму, і на Галичині. В Криму, правда, треба пояснювати, що я не той Анатолій Гриценко, який є спікером Верховної Ради АРК:-) А ким мене бачать або хочуть бачити люди - то вже їхня справа і їхнє сприйняття. Частіше мене називають міністром оборони, хоча вже півтора року я не обіймаю цю посаду. Хтось називає полковником. Хтось - командиром. Дехто хотів би бачити мнеі Піночетом, хтось - Путіним, інші - генералом де Голлем... Відчуваю це з сотень листів і звернень. Чим більше люди дізнаються про мене і результати моєї діяльності, тим більше підтримують. От це - абсолютно точно!
крос _ 13.06.2009, 12:30  Лінк
Шановний пане Гриценко! Я читав проект Вашої конституції порядку. В ньому відсутній чіткий механізм відкликання депутатів. Чому? Адже він є дуже важливим з огляду на наші політичні реалії.
Анатолій Гриценко _ 23.06.2009, 16:32
Такий механізм треба впровадити, але виписати його треба в окремому законі.
Stirlitz _ 28.05.2009, 14:38  Лінк
Сейчас в армии существует крепостное право, уйти без взяток врачам невозможно. Раньше контракт был на 3 и 5 лет, теперь только 5. Неужели лучше силой удерживать офицера на службе, когда он относится к ней как к мучительной обузе?
Предлагаю:
- ввести сроки подписания контакта на 1, 3, 5 лет
- добавить причину прекращения контракта (кроме 1 годичного) - "розірвання за погодженням сторін"
- ввести мораторий на изменение сроков(выслуги) выхода на пенсию, для прослуживших более 15 лет
Анатолій Гриценко _ 31.05.2009, 23:49
Предлагаю осознанно выбирать свою профессию кадрового военного и получив за счет государства качественное высшее образование и профессию - не бросать армию. Давайте вместе поднимать ее на достойный уровень, вместе обеспечивать при этом достойные условия для службы и жизни офицера.
М_Харьков _ 22.05.2009, 18:55  Лінк
Ув. п. Гриценко! Мне очень импонирует Ваша позиция по мораторию на движения в сторону НАТО. Но не все ее понимают. Дело в том, что, понятно, Украина не будет принята Европой ни в какую из ее структур, пока Украина будет считаться (и заслуженно) страной тотальной коррупции и оргпреступности. Поэтому тема НАТО (как и русского языка) будет оставаться почвой для спекуляций и возможностью сказать, что у нас все не ладится, т.к. нас в НАТО еще не приняли. Давайте оглядимся - мы готовы в Европу?
Анатолій Гриценко _ 24.05.2009, 12:16
Вы сами дали ответ. Нужно заняться наконец приведением в порядок своей страны. Решительно и по деловому. Заклинания об интеграции и движении в Европу уже "не греют" - потому что по ряду показателей фактически мы движемся не в Европу, а в Африку прошлого столетия.
docent2007 _ 22.05.2009, 17:51  Лінк
Уважаемый Анатолий Степанович! Прежде всего хотелось бы выразить полную поддержку Вам и Вашему объединению. Но хотелось бы спросить:
1. Считаете ли Вы возможным набрать какой-то процент на выборах без слаженной работы центрального штаба, региональных подразделений, без партии, наконец?
2. Ведется ли работа по созданию такой партии, построенной на идеологии и обязательности членских взносов?
3. Более месяца назад отослал в центр. штаб и в киевский офис свои предложения.Ответа нет. Почему?
Анатолій Гриценко _ 25.05.2009, 23:30
1. Вопрос типа - лучше быть богатым и здоровым или бедным и больным?
2. Еще не время.
3. Если это так, значит промах в работе штаба. Напишите мне письмо через сайт. Спасибо.
Сторінки:      Попередня      Наступна 
Анатолій Гриценко
626
735
393